Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Най-добрия анти-радар!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Най-добрия анти-радар!

    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
    Подходът е оригинален докато полицайте от патрула не решат да играят по неговите правила и да го арестуват за опит за даване на подкуп например, пък нека той да доказва предлагал ли е или не...

    Не мисля, че с подобен брутален подход трябва да се подхожда към ситуация, в която виновният е ясен.

    По темата - преобладаващото мнение на феновете на радар-детектори е, че две са водещите марки - Валентин 1 и Ексорт.

    Първият производител се харесва заради високата си чувствителност на сигнали, а вторият заради екстрите си.

    В този форум има достатъчно информация за повечето марки, които си струват:

    http://www.radardetector.net/forums/

    . Аз имам Valentine1,някой знае ли къде могат да ми направят нужните настройки за България, в щатите работеше перфекно,но тукашните радари са на друга чистота на вълните.

    Коментар


    • #92
      До: Най-добрия анти-радар!

      Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
      . Аз имам Valentine1,някой знае ли къде могат да ми направят нужните настройки за България, в щатите работеше перфекно,но тукашните радари са на друга чистота на вълните.
      Интересно, Whistler ът ми работеше и в Щатите и тук (пробвано).
      Така, че чЕстотата е същата, или твоят е с някакъв по-тесен банд.
      Последно редактирано от Scrapheap; 08-08-08, 11:18.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #93
        До: Най-добрия анти-радар!

        Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
        Аз пък си мисля, че основните причини за тежките произшествия са нарушаването на правилата на ЗДП, нетолерантността, агресията, дребния тарикатлък и други приятни наши черти.

        Разбитите пътища, неадекватните знаци и безсмислените засади са факт, но не те причиняват катастрофите. Не
        Не съм съгласен категорично! Тръгваики от София карам по правилата до Ботевград.Там вече балансите са ми избили и то забележи не от колеги шофьори а от малумни знаци имаркировка.

        Коментар


        • #94
          До: Най-добрия анти-радар!

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Интересно, Whistler ът ми работеше и в Щатите и тук (пробвано).
          Така, че чЕстотата е същата, или твоят е с някакъв по-тесен банд.
          .Преди да го пранастроя преди два месеца по указание на компанията,преди една година го пробвах в БГ,но показваше само х банд,а сега нищо не показва,възможно е аз нещо да не сам направил както трябва,защото те ти казват натисни тук задраж там....ако някой знае някъде да се занимават с подобни настройки с удоволствие ще си плата,неискам и да чувам за друг радар,моя от много неприятности ме е спасил

          Коментар


          • #95
            До: Най-добрия анти-радар!

            Моят опит сочи, че в България всички радари са само на Х-банд - и портативните (ТР4) и фиксираните по стълбовете.

            Повечето сензори на автоматичните врати са на К-банд, по-старите са на Х-банд, но се срещат рядко.

            Ка-банд се използва много в САЩ, но в България никога не съм засичал.

            Ку-банд се използва в Европа и евентуално след време и в България.

            Лазерът (ЛИДАР) се използва много в САЩ, но също не съм срещал у нас.

            Моят радар-детектор е включен само на Х-банд, всички останали честоти съм ги забранил.

            Когато се конфигурира радар-детектора е важен и режима, на който работи - ""highway" или "city".
            Първият режим осигурява максимална чувствителност, но обикновенно дава много фалшиви сигнали в градовете.
            Вторият режим намалява чувствителността именно,за да се избегнат фалшивите сигнали.

            И надявам се, че тези устройства не вдъхват фалшива увереност у някои, понеже резултатите рано или късно завършват трагично - и за джоба и за здравето.

            Коментар


            • #96
              До: Най-добрия анти-радар!

              Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
              Моят опит сочи, че в България всички радари са само на Х-банд - и портативните (ТР4) и фиксираните по стълбовете.

              Повечето сензори на автоматичните врати са на К-банд, по-старите са на Х-банд, но се срещат рядко.

              Ка-банд се използва много в САЩ, но в България никога не съм засичал.

              Ку-банд се използва в Европа и евентуално след време и в България.

              Лазерът (ЛИДАР) се използва много в САЩ, но също не съм срещал у нас.

              Моят радар-детектор е включен само на Х-банд, всички останали честоти съм ги забранил.

              Когато се конфигурира радар-детектора е важен и режима, на който работи - ""highway" или "city".
              Първият режим осигурява максимална чувствителност, но обикновенно дава много фалшиви сигнали в градовете.
              Вторият режим намалява чувствителността именно,за да се избегнат фалшивите сигнали.

              И надявам се, че тези устройства не вдъхват фалшива увереност у някои, понеже резултатите рано или късно завършват трагично - и за джоба и за здравето.
              .Никога не съм разчитал изцяло на радара и който го прави е в голяма заблуда,не толкова за България,където техниката е допотопна,колкото в Щатите,където незнаеш от къде ще ти дойде.Х банд направо съм го изключил,не съм и предполагал,че тук се използва,в щатите го използват все още в дълбоките провинции в дивия запад,където и полицейските колите са доста стари модели,но никаде другаде

              Коментар


              • #97
                До: Най-добрия анти-радар!

                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                Някой да знае освен в Гърция къде другаде е Европа е забранено ползването на антирадари?

                Благодаря предварително.
                - Във Франция са абсолютно забранени. Дори преносът им е забранен, в багажника да го носиш - конфискация и 1000 евро глоба.

                Ако си с чужди номера може и да се смилят, зер транзит си, свалил си го за да пресечеш стараната, но ако си седи на място и е просто изключен - не ти мърдат финансови радости.

                - В Италия пък мерят кога и къде ти е издадено билетчето на влизане в магистралата и кога си го представил при излизане. Ако например си се качил преди час на пункт който е на 180 километра, машинката изчислява че си минал 180 километра за един час и става весело.

                - В 99% от случаите, във всички държави, табло показващо "Вашата скорост в момента е..." е чисто информативно и не е вързано към камери.

                - В 99% от случаите при щракване на камера в чужбина, ако си транзит е я камилата, я камиларя. Няма кога и къде да те хванат. Камерата праща данните за разпознаване на компютър, компютъра вади данните, намира в базата адреса на собственика, автоматично разпечатва глобата и я пуска в кюпа при другите за пращане по пощата. Човек се намесва само ако компютъра не може да намери номера в базата. Докато се случи това, отдавна си заминал. А и да не си, няма къде да те търсят. В някои страни обаче превишаването с повече от 50-60км/ч е престъпление, и има теоретичен шанс да те хванат на границата на излизане, но е много слабо вероятно.

                - Лазерните радари се ловят в момента в който са те засекли и вече е късно. Имаш шансове ако хванеш отражение от коли пред теб.
                Заглушаването на лазерен радар е относително лесно, слагат се някакви светодиоди (или диоди, не помня) в бронята, не знам точно как работи но си е отработена и относително евтина процедура.

                Проблемът е че заглушиш ли лазерен радар, на екранчето изкарва съобщение JAMMED !!!, или с две думи "ЗАГЛУШИХА МЕ !!!". Тогава вече те чакат разправии, а в Европа направо си минаваш в графа две, употреба на активна антирадарна система и глобите минават в друго измерение.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #98
                  До: Най-добрия анти-радар!

                  Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                  .Никога не съм разчитал изцяло на радара и който го прави е в голяма заблуда,не толкова за България,където техниката е допотопна,колкото в Щатите,където незнаеш от къде ще ти дойде.Х банд направо съм го изключил,не съм и предполагал,че тук се използва,в щатите го използват все още в дълбоките провинции в дивия запад,където и полицейските колите са доста стари модели,но никаде другаде
                  http://www.radar-express.com/
                  Хората са ти написали къде какви диапазони се използват за полицейски радари и за автоматични врати и бариери.Не става само с предположения, трябва и малко четене.
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Най-добрия анти-радар!

                    Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                    http://www.radar-express.com/
                    Хората са ти написали къде какви диапазони се използват за полицейски радари и за автоматични врати и бариери.Не става само с предположения, трябва и малко четене.
                    Да много добре,видях данните и ако сега ми подадеш и един линк към сервиз където да ми го настроят,ще черпа бира и кебапчета

                    Коментар


                    • До: Най-добрия анти-радар!

                      Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                      http://www.radar-express.com/
                      Хората са ти написали къде какви диапазони се използват за полицейски радари и за автоматични врати и бариери.Не става само с предположения, трябва и малко четене.
                      Разходи се до тези от линка дето съм ти посочил.Може и да помогнат.
                      Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                      Коментар


                      • До: Най-добрия анти-радар!

                        Първоначално публикуван от Keltis Преглед на мнение
                        Разходи се до тези от линка дето съм ти посочил.Може и да помогнат.
                        Ами ще се разхода макар,че "Valentine1"не присъства в тяхната листа.

                        Коментар


                        • До: Най-добрия анти-радар!

                          Там обаче по-скоро ще бъдеш зарибен да си купиш друг... Точно те обясняват как поп гън мод не смущава радара, просто цепи сигнала му на две. Ако приготвиш 80 лева и аз мога да ти помогна: Бегай в Метро.

                          Коментар


                          • До: Най-добрия анти-радар!

                            Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                            ... Точно те обясняват как поп гън мод не смущава радара, просто цепи сигнала му на две.


                            Това е меко казано странно изказване.

                            POP режимът на радар-детектора би трябвало да може да засича POP режима на радарното устройство, който представлява много кратък импулс (около 7 милисекунди).

                            Идеята на този режим е да се осуети засичането на радара от радар-детекторите.

                            Радар-детектор, имащ РОР режим не смущава по никакъв начин радарното устройство.

                            Засичане чрез РОР режим в САЩ не се използва като доказателство за превишена скорост, тъй като размерът на грешката е голям.

                            Коментар


                            • До: Най-добрия анти-радар!

                              Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                              Това е меко казано странно изказване.

                              POP режимът на радар-детектора би трябвало да може да засича POP режима на радарното устройство, който представлява много кратък импулс (около 7 милисекунди).

                              Идеята на този режим е да се осуети засичането на радара от радар-детекторите.

                              Радар-детектор, имащ РОР режим не смущава по никакъв начин радарното устройство.

                              Засичане чрез РОР режим в САЩ не се използва като доказателство за превишена скорост, тъй като размерът на грешката е голям.
                              Никои не каза конкретно за устройство което да влияе на полицейските радари

                              @Stan40_San:
                              "Влади беше ми показвал преди (на МБ Г420цди) един активен радар
                              (май навсякъде са забранени със закони, ако те хванат),
                              който се настройва на честотата, обработва сигнала и праща обратен сигнал,
                              който заблуждава КАТаджийския, че караш с 1/2 от скоростта...
                              Така и не разбрах много, затова го моля да припомни (стар човек съм и забравям)"


                              Колега, как се казва това устройство и от каде мога
                              да го закупя?
                              И можеш ли ма дадеш повече инфо за подобни или конкретно
                              за това?
                              Принципно въпросите са към всички ;-)


                              @Keltis:
                              "Принципа е - сканира банда(за нашите ченгета това е Х банд)
                              за да определи честотата на облъчващия радар,
                              увеличава честотата като симулира доплеровско отместване примерно като за скорост 50 км и
                              излъчва по посока на полицейския радар.
                              Естествено излъчвания сигнал от активния антирадар е в пъти по-силен от отразения сигнал и
                              напълно маскира втория.
                              Полицейския радар регистрира заблуждаващата честота и съответно заблуждаващата скорост....."

                              Откъде да купя това?

                              Коментар


                              • До: Най-добрия анти-радар!

                                Чух някъде следният съвет(моля да не бъде разглеждано като подстрекателство от моя страна):
                                "Всички които ще използват АНТИ Радар да го монтират на незабележимо място в комбинация с Радар детектор от одобрен тип .Последият да е монтиран очевадно!
                                Целта е ако ви спрат за смущаващо въздейстие да ви изземат одобреният модел с протокол -в последствие ще ви го върнат! "

                                Аз лично не използвам технически средства!
                                Старая се да не превишавам ограниченията с повече от 20 kmh.
                                Последно редактирано от Красимир Найденов; 02-08-09, 18:41.
                                0+,Bombardier DS650,Discovery II.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X