Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TLC HJ60...като феникс от пепелта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

    Тук ще се борим


    Най големия проблем беше охладителната система затова започнах оттам. Нов радиатор Нисънс, нов термостат 82*, нови водни съединения, нова концепция на перката - вместо виско се захванах с направата на ел. инсталация за ел.перка, промиване на блока , и накрая хубав антифриз. Доста време си играхме и накрая стана работата.


    всичко работеше






    но изникнаха някои проблемчета: 25 А бушон не караше много, температурата се вдигаше опасно. Взех да си мисля: има ток има проблем - няма ток няма проблем, ще изхвърля всички жици и ще взимам виско. Но после се успокоих и взех да мисля. Не може повечето от нашите състезатели да карат с ел. перки и да пеят, а при мен да не стане. И така малко по малко стигнах до извода , че вентилатора е абсолютно неподходящ - 12 волтов вентилатор на 24 волта инсталация взимащ ток само от единия акумулатор - пълна глупост, но аз се доверих изцяло на ел. техника. Резултата беше загряване на двигателя вследствие на разреждане на акумулатора към който е вързана перката и липса на достатъчно ток. Явно алтернатора не може да работи така. И аз докато се усетя за какво става въпрос, свалям акумулатори зареждам , разменям , свят ми се зави. Дори накрая щях да свалям стартера за ремонт, защото взе да не пали - няма сила да завърти. Но първо купих нови акумулатори , понеже старите не ги знаех в какво състояние са , а и имаха лош вид. И с новите същата работа , и ми светна. Поръчах си 24 волтов вентилатор СПАЛ, променихме ел. инсталацията , като монтирахме реле и сменихме някои кабели, сложихме по студен датчик и работата стана.


    за целта обаче направих нов въздухозаборник , че стария от много преправяне стана на нищо. Естествено всичко минава през копче с три положения: автоматично (датчика включва и изключва), ръчно (постоянно включен) и изключен (за преминаване на водни препятствия).

    Коментар


    • #32
      До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

      Евалла !

      Коментар


      • #33
        ЕЕЕ..Цанко..иска ми се да я видя тази кукла!! Като дойда до Пловдив ще ти звънна!!
        Поздрави!!
        Остави някакъв телефон!

        Последно редактирано от Чавдар (V93); 22-07-08, 16:11. Причина: Сливане на 2 последователни публикации
        Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

        Коментар


        • #34
          До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

          Дойде ред на спирачките. Отзад само ги прегледах и ги оставих за друг път , защото прецених , че не е спешно. Съответно си поръчах някои работи. Смених жилото за ръчната и рециклирах устройството за регулиране на спирачното улилие на задните колела.




          смених спирачните тръбички отпред до отзад, защото бяха изгнили. Останалите (тези по мостовете) ще ги сменям на друг етап, за сега ги бива.



          Предните спирачни апарати и помпите за спирачките и за съединителя ги рециклирах основно - песъкоструене, поцинковане, смяна на гумички и бутала на апаратите. Но нещо ми се губят снимките.

          Коментар


          • #35
            До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

            След като подкарах колата забелязах петно от теч на нафта на резервоара. Веднага долу , песъкоструй , запояване, боядисване и пак горе.





















            Коментар


            • #36
              До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

              След известно време се обади и стартера. Ей го и него





              А ето и причината



              не можах да развия болта на контакта и се наложи да го разпробия



              направих нова контактна пластина, нов болт и готово



              Така и така съм го отворил та смених и лагерите, че някои от тях не изглеждаха добре



              останалите чаркалъци си бяха екстра.
              Едно време на Нивата поне 3 пъти съм ремонтирал стартера и все нещо пак му ставаше, но тука един път се прави - просто е измислен и изработен от японци, а не от руснаци.

              Коментар


              • #37
                До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                Ръжда имаше на места и по фаровете, та се наложи и тях да изтъркам и поцинковам. Накиприх и нови бибитки, ама не ме кефи тоналността и ще търся нови - по басови.



                Зарадвах новия радиатор с мрежа против буболечки и разни блатни гадости



                Ето я вече в завършен вид си чака новите ресьори, че старите за нищо не стават

                Коментар


                • #38
                  До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                  Не знам каква предистория имаш с тази кола, но то не е любов, не е чудо
                  Дълбок поклон пред ентусиазма и търпението към всеки детайл.

                  ПП На снимката джантите стоят супер. Може да си спокоен, че скоро друг в България няма бъде със същите
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #39
                    До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                    респект!!! перфекционист такъв!


                    на фаровете възстановява ли рефлекторите и ако да, как?
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #40
                      До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                      Евала на мераклията - щом е мерак правена, значи си е заслужавало!

                      Коментар


                      • #41
                        До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                        Евала. Страхотен си братле.
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #42
                          До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                          Лудите сме малко ама ако се съберем и ще стане чудо .
                          Браво Цанко поиграл си с Toyotata

                          Коментар


                          • #43
                            До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                            Добре , че го има този форум да каже някой добра дума, повечето познати викат "ти нямаш акъл ..., как ти се занимава ...", ама то всеки човек има някаква лудост - кой риба, кой музика, кой лов, ... , а има и лоши хобита, нашто поне е от добрите и полезни.

                            Яворе, с твоите фланци и с джантите на huko добре се получи. За малко да ги прецакам, но късмета беше на моя страна. Бях разхлабил всичките гайки на джантата, като си мислех да свалям гумите за поредния ремонт обаче размислих и прецених , че ще стане и без да ги свалям. И както обикновено става след , като мине известно време човек забравя. Ходих да тествам колата по къра, навъртях около 10 км , останах доволен и се прибрах. Следващата седмица бяхме планували разходка в Родопите и точно преди да тръгнем реших да си сложа старите гуми и джанти. А всеки ме разубеждаваше , че няма смисъл. И какво да видя - всичките гайки хлабави, но поражения по джантите и фланците нямаше, само малко подбито и по двете, което е нищо. Е това ако не е късмет. Ако не бях решил да ги сменям сега нямаше да имам нито джанти , нито фланци, а другите поражения, ако беше паднала гума можеше да са още по гадни и скъпи.

                            Коментар


                            • #44
                              До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                              Рефлекторите на фаровете не съм ги възстановявал, въобще не знам дали ще могат да се разглобят. Бяха си добре отвътре, ако се прецакат ще търся нови или втора употреба.

                              Бибитките от Тойотата на krasi_кros няма да станат , защото моите трябва да са 24 волта.

                              Коментар


                              • #45
                                До: TLC HJ60...като феникс от пепелта

                                Първоначално публикуван от Цанко Преглед на мнение
                                Рефлекторите на фаровете не съм ги възстановявал, въобще не знам дали ще могат да се разглобят. Бяха си добре отвътре, ако се прецакат ще търся нови или втора употреба.

                                Бибитките от Тойотата на krasi_кros няма да станат , защото моите трябва да са 24 волта.
                                Спокойно имам рефлектори нови по 25лв

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X