Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

    Взимай RANGE,аз съм доволен.Огледай специалните възли и скачай в тигана .
    Бъдете здрави

    Коментар


    • #92
      До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

      Ако имаш възможност да си купуваш, чарковете за Ленд-Рейндж Ровър-а от Англия-на 30% са от цените на мародерите от Мото Пфое,но искам да ти покажа едно изкопаемо от '89 година -Патрул К 160,4.2ТД и ако не ти хареса,ще ти го подаря.Никога не съм имал нещо по-истинско от тая купчина ламарина а аз имам доста от истинските.

      Коментар


      • #93
        До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

        Дискавъри 2.5Tdi не е по-добрия джип в сравнение с Чероки 2.5TD.

        Има по-лоши спирачки, по-лошо пътно поведение, по-бавен е като цяло.
        Това сигурно е в следствие на по-голямото тегло. Диското е 2000кг а Черока 1500кг.
        Всичко останало като разход на гориво, офроуд възможности, вътрешно пространство и т.н. е с минимални разлики.

        Коментар


        • #94
          До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

          Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
          ...но искам да ти покажа едно изкопаемо от '89 година -Патрул К 160,4.2ТД и ако не ти хареса,ще ти го подаря.Никога не съм имал нещо по-истинско от тая купчина ламарина а аз имам доста от истинските...
          Е-е-е-е, много мило, благодаря много за предложението! Малко се съмнявам да ми хареса, просто държа на интериора. Да ми е чистичко, свежичко, а тази стара машинка едва ли би могла да ми го предложи. С това не искам ни най-малко да засегна нея или твоите чувства към нея...

          Иначе с удовлствие бих хвърлил едно око на това Дзверче.
          Поздрави от Lincoln, UK! :)

          Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

          Коментар


          • #95
            До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

            Първоначално публикуван от tuni Преглед на мнение
            но искам да ти покажа едно изкопаемо от '89 година -Патрул К 160,4.2ТД и ако не ти хареса,ще ти го подаря.
            Наистина ли го подаряваш?
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #96
              До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

              Има уловка - явно няма как да не ти хареса !

              Коментар


              • #97
                До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

                Здравейте,

                От подписа ми е вече ясно какво съм избрал. Предполагам на четящите ще им е интересно как стигнах до тук.

                1. Отпаднаха вариантите за Субару.
                Единствените причини са недостатъчния багажник и ограниченията в просвета и ъглите на атака/заход на Форестър и Аутбек. Трайбека ми е мнооооого извън бюджета.

                Иначе много обичам тази марка. Карал съм почти всичките им модели и съм впечатлен от комбинацията между стабилност на пътя, проходимост и добра возия. Като пораснат децата ще си взема един Форестър.

                2. Отпадна вариантът за Ван 4х4.
                Много вътрешно пространство (по практично и от 7 местен джип дори), но малък просвет и ъгли. Ниска надеждност при нашите пътища.

                3. Отпаднаха всички джипки парт-татйм.
                Много държа автомобилът да може да се движи без притеснения с пълен привод при сух път. Най-вече, когато при изкачване на планински път се комбинират сухи участъци с мокри/заледени такива.

                4. Отпаднаха всички джипки с малки багажници.
                По понятни причини, с четири жени си трябва доста място в багажника, че и отгоре.

                5. Добиха леко приемущество джипките с трети ред седалки.
                Често родителите се комбинираме да си взимаме децата от училище. Едната седмица е дежурен единия, другата другия и така... Две седалки повече, означава, че ще помогна на две семейства повече прибирайки и техните дечица.

                Когато ходим на плаж, често вместо с две коли, можем да отидем само с една.

                Та накрая списъкът ми се ограничи в:

                - Toyota LC (отпадна категорично поради високата цена);
                - Pajero II Super Select
                - Jeep Grand Cherokee ZJ (лек минус липсата на 3-ти ред седалки и рез. гума в багажника)
                - Land Rover Discovery (не е от технически най-надежните возила по моите субективни наблюдения)

                На Гранд-а и Диско-то щях да преглътна минусите в случай, че ми изпадне нещо читаво на добра цена.

                Е, изпадна подходяща оферта за мен и не се колебах много.

                Няакои мои изводи в подбора на "джипка":

                - Добре е човек да е наясно първо ОТ КАКВО ИМА НУЖДА. Какви качества трябва да притежава автомобила, който иска да купи.

                - Разучаване на предлаганите МПС - установяване на возилата, които отговарят най-много на зададените критерии.

                - Определяне на бюджет. Кое читаво (средните към високи цени на пазара) возило може да се вмести в него.

                - Търсене на добър сервиз и възможности за набавяне на резервни части за съответното возило. Който може да ремонтирате сам - блазе му!

                - Чакане/търсене на добра оферта.

                - КЪСМЕТ!

                Надявам се да съм имал такъв, пожелавам го и на вас от сърце!
                Последно редактирано от Пламен Тотишев; 21-07-08, 12:56.
                Поздрави от Lincoln, UK! :)

                Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                Коментар


                • #98
                  До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

                  Честито и със здраве да си го караш!

                  Кажи само, моля те, какво имаш предвид с това "Land Rover Discovery (не е от най-надежните возила)"

                  В смисъл технически или като безопасност на пътниците.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

                    Здравейте,

                    Благодаря за пожеланията, Лазаре!

                    Първоначално публикуван от Lazar Преглед на мнение
                    ...какво имаш предвид с това "Land Rover Discovery (не е от най-надежните возила)"

                    В смисъл технически или като безопасност на пътниците.
                    Коригирах поста си по следния начин:

                    Първоначално публикуван от Dr.Jend Преглед на мнение
                    ...
                    - Land Rover Discovery (не е от технически най-надежните возила по моите субективни наблюдения)...
                    Надявам се така да е по-ясно.
                    Поздрави от Lincoln, UK! :)

                    Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                    Коментар


                    • До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

                      Здравейте,

                      След като се завърнах от почивката си позволявам да споделя наблюдения от машинката (виж подписа ми).

                      Изминати около 2200км - 60% първокласни пътища, 30% второкласни и 10% лек офроуд.

                      Возия Тъй като има разлика в усещането отпред и отзад, споделям моите (шофьорски) наблюдения плюс споделеното от дамите отзад.

                      а) магистрала
                      Представя се много добре, но в участъците с неравности по асфалта е неприятна високата скорост. Друса чувствително повече. Влияние според мен оказаха и гумите - преди с Мишелин Скорпион бе по-добре от сегашните Гуудрич Ал Терен ТА. Разликата в шарката е сериозна. Със Скорпионките и със 130 -140км/ч беше ОК, с Гуудрича - НЕ

                      б) добри асфалтови пътища
                      Поведение като при магистрала. Скорост 90-110 км/ч.

                      в) лоши асфалтови пътища (с много кръпки, груб, неравномерен асфалт, малки, плитки дупки)
                      Тъй като тук скоростта е по-ниска 70-90км/ч, въпреки по-сериозните пътни препятствия, возията е добра.

                      г) оффроуд
                      Приятно изненадан... Окачването и гумите се справяха много добре с многото едри и дребни камъни, бабуни, дупки и т.н. Същите участъци ги минахме и с три леки коли, които возеха по-добре на пътя, но тук бяха мнооооого зле. Интересно...

                      Паджерото е напълно съизмеримо като комфорт на возия с Дискавъри, с лек превес на второто. Далеч обаче от возията на Гранд Чероки. Предварителните наблюдения преди покупка ми се потвърдиха отново.

                      Стабилност на пътя

                      Карах предимно в режим 2Н по понятни причини. По-нестабилно е в сравнение с Дискавъри и Гранд Чероки, но те пък са фул-тайм и не могат да се карат само на задно. Включих в режим 4Н и по-голямата стабилност, особенно в завоите, я оцениха, дори и жените отзад. Иначе тръгваха да се търкалят от дясна на лява врата, което пък си е веселба. За радост, никой няма склонност към повръщане. Не съм усетил да имам проблеми с недозавиването в този режим.

                      Икономия
                      Отговаря на очакванията ми. С пълен багажник и 5 човека, с климатик на макс и средна скорост малко над ограниченията - 11-12л/100км.

                      Удобство на салона

                      - Задния ред седалки определено не е достатъчен за трима възрастни на дълъг път. Детското столче разположено в средата, нищо че е детско, заема място за един възрастен с нормални габарити. Така навлиза в пространството на седящите от двете му страни. В моя случай това са финни дами, та това не е проблем. Ама да си пуснат левия/десния подлакътник с поставката за чашка - ЗАБРАВИ!
                      - Допълнителните 2 седалки си доказаха удобството. Когато ходехме на плаж и на разходки взимах дружки отзад и беше весело. И им спестявах някой лев от таксита... А те по морето, хич не са като в Пловдив.

                      П.П. Не правя генерални заключения за марките и моделите, споменати по-горе! Споделям субективни впечатления от машини, които не са в първа младост и е възможно да имат някакви проблеми, които да са повлияли в една или друга степен на представянето им.

                      Рапорт даден!
                      Поздрави от Lincoln, UK! :)

                      Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                      Коментар


                      • До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

                        Ей, много добре си подреждаш аргументите
                        и причиноследствените връзки.

                        Да не си математик ?
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • До: Молба за съвет-Покупка на Джип/SUV sec. hand

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          ... Да не си математик ?
                          Скаран съм с математиката... Зъболекар съм.
                          Поздрави от Lincoln, UK! :)

                          Mitsubishi Pajero II 2.8 TDI GLS '95 (дълга база)

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X