Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ножове - видове, предимства и недостатъци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

    аз пък почвам да се чудя дали това не е бъдещето на ножовете:
    http://www.toolshop.de/product_info....36d419e801bda4
    не можеш да наръгаш човек.няма ограничение на размера на острието.за материал и фънкционалност не говорим...
    май това е следващата ми поръчка...
    висете отпуснато

    Коментар


    • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

      Не само човек но и нищо не може да се "наръга"... Става за отваряне на писма... отвиване на малки гайки евентуално ама неудобно... Ако нямам никакъв нож подръка е по-добре да имам това... но ако имам нож ще го ползвам него...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

        Първоначално публикуван от dhx Преглед на мнение
        аз пък почвам да се чудя дали това не е бъдещето на ножовете:
        http://www.toolshop.de/product_info....36d419e801bda4
        не можеш да наръгаш човек.няма ограничение на размера на острието.за материал и фънкционалност не говорим...
        май това е следващата ми поръчка...
        Такива пластини се произвеждат от много отдавна. В портфейла си нося такава от 2005 и цената и беше няkъде около 4 EURO. Доста полезна вещ - при нужда и като компас може да се ползва. Тая цена дето е в линка ти е несериозна.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

          Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
          Съгласен съм, че изглежда повече от отвратително. Като играчка от шоколадово яйце, ако трябва да сме точни . Ама върши прекрасна работа, като за фолдер . Цената му естествено на е като на китайски, но е и много по-висока. Пък може би и аз за фолдер имам малко по-различни изисквания, но дори и най-добрите марки още не са изобретили неизгубваем нож . Този обаче се приближава най-много до това. В случая компромиса между абсолютна неръждаемост на острието и качествата му е много добра, естествено в този случай не може да се търсят качествата на нож от хубава стомана, но пък единственото предимство на фолдъра пред ножа с фиксирано острие е да го носиш винаги със себе си, в каквато и гняс да се завреш. Системата му за отваряне и дупката за карабинер пък му придават някои уникални удобства.
          Абе тея ножки на PETZL не ги препоръчва и официалния им предстваител за България - ПИК 3000. Щом Петко Тотев казва, че са боклук и не струват му вярвам. Надявам се знаеш що за институция е името на този човек

          Коментар


          • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

            Първоначално публикуван от DEDRITUS Преглед на мнение
            Такива пластини се произвеждат от много отдавна. В портфейла си нося такава от 2005 и цената и беше няkъде около 4 EURO. Доста полезна вещ - при нужда и като компас може да се ползва. Тая цена дето е в линка ти е несериозна.
            В този сайт голяма част от цените са леко завишени... Колкото до пластината предполагам че тази цена е защото е от титан... но дори и този материал не е оправдание за чак такава цена... Аз имам като подарък ето тази:
            http://webshop.bcbin.eu/index.php?productID=1514

            изключително ценен подарък ми е, и е много полезна, особено когато не може по някаква причина да се носи какъвто и да е нож... Но не е нож...
            Последно редактирано от Венцислав Петров; 08-07-08, 18:52.
            VPetrov.photography

            Коментар


            • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

              Извинявай, dedritus, но Петко Тотев надали ще хареса нещо, което не е суперсвръх професионално . Все пак ... Еверест надали позволява компромиси. Неговото мнение не може да е меродавно за този клас ножки - той просто не е в този клас.
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                Извинявай, dedritus, но Петко Тотев надали ще хареса нещо, което не е суперсвръх професионално . Все пак ... Еверест надали позволява компромиси. Неговото мнение не може да е меродавно за този клас ножки - той просто не е в този клас.
                Ами той и Милкана са представители на PETZL. Ако те не си препоръчват стоката как да повярвам на някой, който се кефи, че може да си закача чикийка на карабинерче и това да е супер екстра за един нож. За срязване на въже или лента (особено ако са натегнати) може да се използва абсолютно всичко що има някакъв остър ръб.

                Коментар


                • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                  Колеги я се позамислете малко преди да изпишете 2 страници дискусия за нож, който стува 25 лв с ДДС и очвидно е допълнителен аксесоар в продуктовата гама на фирма работеща в съвсем различен сектор. Има си, както казаха някои, много точно и ясно предназначение - да е удобен за закачане на инвентарник, да е лек и прост, да може да среже малко по-дебела връзка за обувки. Не на последно място да е сувенирен тип аксесоар, на който да се кефят феновете на марката. Ножа се справя отлично с всичко това и изобщо не претендира да се мери с батковците си като BUCK, Gerber и т.н. Те Petzl продават и като аксесоар колан за кръста (не за висене, а за слагане на пнталоните), айде да го оплюем сега, защото примерно DuPont има по-джиджан...
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Колеги я се позамислете малко преди да изпишете 2 страници дискусия за нож, който стува 25 лв с ДДС и очвидно е допълнителен аксесоар в продуктовата гама на фирма работеща в съвсем различен сектор. Има си, както казаха някои, много точно и ясно предназначение - да е удобен за закачане на инвентарник, да е лек и прост, да може да среже малко по-дебела връзка за обувки. Не на последно място да е сувенирен тип аксесоар, на който да се кефят феновете на марката. Ножа се справя отлично с всичко това и изобщо не претендира да се мери с батковците си като BUCK, Gerber и т.н. Те Petzl продават и като аксесоар колан за кръста (не за висене, а за слагане на пнталоните), айде да го оплюем сега, защото примерно DuPont има по-джиджан...
                    Баш по темата си е оплюването. Темата нали е: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                    Коментар


                    • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                      Сувенирните ножчета ли зачесохте вече бре, не остана ли нещо по-смислено, кукри например, филипино кали малко, или дайте да направим подраздел ножове и вътре по теми за дазличните типове и класове ножове, за да не сравняваме кухненски солинген с ножа на Рамбо хахаха

                      Коментар


                      • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                        Сувенирните ножчета ли зачесохте вече бре, не остана ли нещо по-смислено, кукри например, филипино кали малко, или дайте да направим подраздел ножове и вътре по теми за дазличните типове и класове ножове, за да не сравняваме кухненски солинген с ножа на Рамбо хахаха
                        ми той кухненския солинген поне реже луканка, а в последното рамбо май го пуснаха баткото с почти правилно почти мачете
                        - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                        - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                        Коментар


                        • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                          Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                          ми той кухненския солинген поне реже луканка, а в последното рамбо май го пуснаха баткото с почти правилно почти мачете
                          По скоро със сатър.

                          Коментар


                          • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                              Здравейте и от мен ! Изчетох всичко което сте писали по темата за видовете, предимствата и недостатъците на ножовете. Реших и аз да споделя своето виждане по въпроса, а и да покажа и моята "колекция". За мен нож номер 3 ако не идеален, то поне покрива над 99% от зачекнатите критерий във форума (май имаше някакъв лаф за моето гардже или моето циганче?!) както за гората, така и за кръчмарски бой – зора е после да отърва панделата... Незнам от точно каква стомана е – казаха ми че е 4Х14 или нещо подобно беше. Чирените са от корен на орех.
                              Аргументите ми в подкрепа на мнението, че е универсален са:
                              1. Стоманата е достатъчно лека за носене (след 20-тина минути не го усещаш) и достатъчно яка (дупките на бокса са правени с лазер, т.к. е нямало друг начин) за да издържи ножа на полевите изпитания – сечене, падане върху камъни, хвърляне и удар странично – за последното съм чувал, че е фатално за някои ножове.
                              2. Представя се отлично както преди масата (сечене на храсти, съчки, колчета за палатка, дърва, рязане на мръвки, начукване на пържолки, острието е достатъчно широко за да играе ролята на лопатка да се изрови трапче за огъня), така и на масата (рязане на хляб, мезе). Само не съм го пробвал за дране на диво прасе, но и това можем да го уредим – от вас прасето от мен дрането . И срещата с дребен хищник не ме притеснява – зора е да го уцеля с някое от замахванията, че той не ще седи на едно място и да чака да си направя премерването.
                              3. Другия критерий който беше зачекнат е кръчмарския бой ! Няма проблем, само да събера кураж да ударя човек с този нож... а и ако отърва панделата ще е супер. Сечене, рязане, мушкане... Надали има ръка или врат, които биха устояли на това острие или пък чело което да устиска на бокса . Ще стане мътна и кървава.... Но това са сюжети от Ст. Кинг.
                              Накратко, в гората излизам само с този нож. Другите ги редувам понякога когато отивам за риба или в гората, ама без приспиване.
                              Прикачени файлове
                              Психолозите съветват, когато някой много те е нервирал да броиш до 10 наум... И после да му вкараш един между зъбите - тъкмо ще се е отпуснал и няма да го очаква

                              Коментар


                              • До: Ножове - видове, предимства и недостатъци...

                                Първоначално публикуван от gavra74 Преглед на мнение
                                Здравейте и от мен ! Изчетох всичко което сте писали по темата за видовете, предимствата и недостатъците на ножовете. Реших и аз да споделя своето виждане
                                Честно казано от твоята колекция най-ми харесва №10, на второ место №9 и на трето №12. Това разбира се като дизайн, иначе не им знам стоманите и качествата. Тоя с бокса много ограничава (може да се хване само по един начин и е трудно да се смени хвата при нужда) и е много голям!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X