Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашни климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Домашни климатици

    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
    Не е по-добре за никой, за климатика - ще включва и изключва по-често, за теб - вътрешното тяло духа духа, пък спре, за комшиите - шумът. Знам какво те притеснява - цената на самия инвертор и цената на евентуален ремонт. Затова - Фуджицу, Мицубиши, Дайкин... дали пропуснах някой?
    Благодаря ! В конкретния случай имаме вила в която се ходи рядко и нито шума нито разхода на ток е от решаващо значение. Искам когато отида и външна темп. е -10 а вътре -3 градуса , да пусна климатика и за 30 мин да обърне въздуха . Другия варянт е 5киловатов калорифер . А за тошибите какво ще кажеш днес в технополис имаше едни инверторни с СОР 5,1 по 2000лв 10 БТЮ

    Коментар


    • До: Домашни климатици

      Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
      Благодаря ! В конкретния случай имаме вила в която се ходи рядко и нито шума нито разхода на ток е от решаващо значение. Искам когато отида и външна темп. е -10 а вътре -3 градуса , да пусна климатика и за 30 мин да обърне въздуха . Другия варянт е 5киловатов калорифер . А за тошибите какво ще кажеш днес в технополис имаше едни инверторни с СОР 5,1 по 2000лв 10 БТЮ
      За твоя случай, най-доброто решение е НАЙ-ЕВТИНИЯТ климатик!!!
      На вилата рядко пускане, няма смисъл от скъп инвертор, те са задължителни ако ще живеш в помещението, разходите са от значение и шума те дразни.
      В старият апартамент имах Панасоник Инвертор в спалнята и два евтинджоса в Хола и Кабинета, познаи колко пъти съм пускал Инвертора, все евтинджосите си работеха, че са в другата стая (не шуми и не духа) или пък през деня си седях в кабинета - пак евтиният ме хладеше/затопляше!.
      В новата къща мислих да се топля на климатици и си взех Фуджи-дженерал Инвертори 12-ки, ама за сега Газовият котел по-ме устройва, ще кажа лятото как е

      Коментар


      • До: Домашни климатици

        не се заблуждавай че на вила можеш да се топлиш с климатик ако ходиш само събота-неделя,няма такъв,климатика върши работа когато работи нон стоп за да поддържа постоянна температура,от -3 до към +20 ще му е нужно бая време,уикенда няма да ти стигне.

        Коментар


        • До: Домашни климатици

          Първоначално публикуван от георги дончев Преглед на мнение
          не се заблуждавай че на вила можеш да се топлиш с климатик ако ходиш само събота-неделя,няма такъв,
          Да, с това съм много съгласен. Практиката доказва, че климатик, колкото и да е качествен, не може да се използва като калорифер! Това е основната грешка, която правим и после обвиняваме марки и сервизи! Схемата на действие на климатика е следната - пускаш, той гони зададената температура в стаята, достига я (това е най-неикономичният период) и после само поддържа и точно тук му е силата и правилното използване. Тук се проявяват именно качествата - икономичност, комфорт (климатичен, шумов) и се улавят разликите между различните конструкции, марки и модели. Когато ти трябва бързо да затоплиш помещение, което не е ползвано дълго време, а пък ще се ползва за кратко, климатикът е последният уред, за който се сещам!

          Коментар


          • До: Домашни климатици

            Отдавна мислех, но чак сега го Асимилирах (не съм много умен май). Голямото предимство на добрите инвертори е че пускат въздух, с близка до стайната температура (тя се сменя и те също). И е МНОГО по-комфортно с тях, не се схващаш от Арктическият Бриз от Евтинджоса в жарък ден (който освен това играе на "тука има, тука нема" - духа-не духа)!!!

            Коментар


            • До: Домашни климатици

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Да, с това съм много съгласен. Практиката доказва, че климатик, колкото и да е качествен, не може да се използва като калорифер! ................ Схемата на действие на климатика е следната - пускаш, той гони зададената температура в стаята, достига я (това е най-неикономичният период) и после само поддържа и точно тук му е силата и правилното използване. Тук се проявяват именно качествата - икономичност, комфорт (климатичен, шумов) и се улавят разликите между различните конструкции, марки и модели.
              Абсолютно си прав, колега. Даже, ако едно жилище се топли на клим-и, най-добрият начин е: започва отоплителният сезон (някъде края на октомври, началото на ноември), правят се точните настройки, задават се на "машините" (най-добре на автоматичен режим, ако пък ти е шумно - на тих), включват се ....... и се изключват напролет (е, налага се да се гасят за по 10-ина минути през "хх" часа за почистване на филтрите, както е указал производителя, но това по принцип не се брои). По този начин може да се гарантира топло жилище и приличен разход на ел.енергия.

              ПП. За да действа горното, задължителни са две условия: стените на жилището да са топло-изолирани и самите климатични системи да са прилични инвертори (за предпочитане е да са DC inverter с PAM control) Иначе ставаш "любимият клиент" на съответното електроразпределително дружество.

              ППП. През настоящата зима горното съм го изпроббвал "на свой гръб", т.е. в апартамента, където живеем. Приятно беше усещането да имаш +20 градуса в 3-стаен апартамент при -20 градуса навън през януари и сметката ти за ток да е по-малка от 200 лева.
              proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
              NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
              Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

              Коментар


              • До: Домашни климатици

                Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                Благодаря ! В конкретния случай имаме вила в която се ходи рядко и нито шума нито разхода на ток е от решаващо значение. Искам когато отида и външна темп. е -10 а вътре -3 градуса , да пусна климатика и за 30 мин да обърне въздуха . Другия варянт е 5киловатов калорифер . А за тошибите какво ще кажеш днес в технополис имаше едни инверторни с СОР 5,1 по 2000лв 10 БТЮ
                Има решение.Ето това еМощен колонен климатик с вградени реотани във вътрешното тяло.Първоначално работят и те, и термопомпата.Като се загрее помещението(което става много бързо), реотаните се изключват и температурата се поддържа от термопомпата
                http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26sa%3DN

                За бързо загряване на помещения които не се отопляват постоянно, това е най-доброто решение
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • До: Домашни климатици

                  Днес чух че слагали водомер на термопомпите, за да плащаш водата която ползваш от сондажа, като това се водело топлинно замърсяване или нещо от тоя род, въпреки че връщаш обратно в земята изпомпаната вода и реално не хабиш водата. Това верно ли е или е няква шега?
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • До: Домашни климатици

                    А на кладенците? трябва и на тях да сложат водомери
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • До: Домашни климатици

                      Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                      А на кладенците? трябва и на тях да сложат водомери
                      На кладенците/и сондажите/ се слага. Но там където имаш канализация.
                      Плаща се горе-долу 1/2 от цената на другата вода. Т.е. плащаш само за използването на канализационната система.

                      Коментар


                      • До: Домашни климатици

                        Я да питам.Някой чувал ли е за климатици марка Inwentor?Конвенционален тип е ама не е евтин -700 - 1000лв.Бил американски и топлел и т.н. Някой ако има такова чудо нека сподели.
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • До: Домашни климатици

                          Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                          Я да питам.Някой чувал ли е за климатици марка Inwentor?Конвенционален тип е ама не е евтин -700 - 1000лв.Бил американски и топлел и т.н. Някой ако има такова чудо нека сподели.
                          Аз ги познавам. Фирмата е американска,дистрибутират ги гърци,а вътре намирисва на жълтичко. Без да ги хваля, или оплювам,работят си, както повечето на пазара, ама все още са нови, така че е рано да се правят изводи. Съвсем субективно, аз не бих си купил-средно качество за висока цена.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от chrichri; 10-12-09, 18:50.

                          Коментар


                          • До: Домашни климатици

                            Благодаря за бързия отговор.Модела който ми предлагат е AI/AO 12 водел се енергиен клас А и ме убеждават, че има 5г пълна гаранция без профилактики.
                            Николай Папазов

                            Коментар


                            • До: Домашни климатици

                              Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                              Благодаря за бързия отговор.Модела който ми предлагат е AI/AO 12 водел се енергиен клас А и ме убеждават, че има 5г пълна гаранция без профилактики.
                              Според мен са се пошегували с теб. Всеки климатизатор има нужда от неколкократна годишна профилактика, а за 5 г. гаранция аз поне не съм чувал досега в БГ. ...А за доставяне на рез. елементи в рамките на 1-та година досега се е заплащало за сметка на някого.

                              Коментар


                              • До: Домашни климатици

                                Всички климатици от най-висок клас имат 5-годишна гаранция и нито един от тях не изисква каквато и да е профилактика...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X