Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Часовници, марки и мнения за тях...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Часовници, марки и мнения за тях...

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    )) Хубавите механични часовници отдавна не се вълнуват от секунди на денонощие. Това е грешката им за месеци или година. Немагнитните инварови изобщо работят и в течен азот и в печката. И главното - хич не им пука от електрически смущения, освен от магнитни. В колата нищо, обаче много пъти съм виждал как електрониката се побърква покрай мощни източници.
    Атомни, радио, какво ли не, а всички резерни часовници на корабите са механични. И задължителни за всичко по-голямо от лодка. На самолетите - също. В танковете изобщо са задължителни. Щото като замръзне дисплеят вече няма нинакво значение колко точно трепери някъв си кварц някъде вътре. Време нямаш. Така че малко след "Извадете картите, господа офицери!", задължително следва зловещото "Сверете времето, господа!" и всички вдигат ръка и запрятат ръкавите.
    Понеже стана на въпрос реших да проверя къде и какви часовници се използват. На първо време проверих как е при самолетите от гражданската и товарна авиация. Преди малко говорих с мой приятел, старши пилот който е летял (и лети) на почти всичко от ТУ 134 до новите AIRBUS-и без Airbus A380. Та той ми каза че механични часовници има само на стари модификации самолети. Дори и еднакви модели при новите модификации часовниците задължително са САМО И ЕДИНСТВЕНО КВАРЦОВИ! Няма нов самолет след 90-те години с механичен часовник на борда... Информацията е съвсем сигурна. Преди малко говорих и с Геро от Варна. В момента Тони е на курс с танкера но като се върне ще знаем как стои въпросът и с часовниците по съвременните товарни танкери но съм убеден че и там механичните вече ги няма...

    За бойните самолети и танкове още не знам но скоро ще разбера...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #62
      До: Часовници, марки и мнения за тях...

      @blackfirefly
      Да, разбира се-снимката от твоя пост е на ръчен часовник. Не знаех, че и в авиацията изпозват такива. Имах предвид снимката, която закачих в моя пост, но така съм го написал, че не се разбира

      И на корабите е подобно положението-новите са с кварцови хронометри, старите са още с механичните.До колкото ми е известно, няма изискване за наличие на механичен хронометър на борда.
      Магнитните компаси, секстана и астр. алманах са задължителни. Хартиените карти също са задължителни, въпреки наличието на електронни карти.
      След това дълго отклонение се връщам на темата за ръчните часовници. На първата снимка е часовника използван от Ю. Гагарин при първия космически полет, съвсем семпъл по днешните разбирания. На втората е Omega Speedmaster Professional използван от НАСА- от програмата Аполо до ден днешен. Модела е известен още като "Moonwatch" и с малки изменения се продава и днес. И двата не блестят с особена точност и "екстри", даже нямат дата и е необходимо да се навиват.
      Толкова ли са ни необходими часовници с висока точност и множество допълнителни функции, щом хората са летели в космоса и са стъпили на луната използвайки далеч по-прости часовници?
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Tramp; 30-10-07, 17:11.
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • #63
        До: Часовници, марки и мнения за тях...

        Да, ама те си имат на борда на ракетата/совалката всички други необходими уреди . В джиповете още не ги вграждат масово, да не говорим в главите на пешеходните туристи, алпинисти и т.н. .
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • #64
          До: Часовници, марки и мнения за тях...

          Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
          Аз съм с този модел: сверява се сам, зарежда се от слънцето, удароустойчив. В общи линий това ме интересуваше
          И аз имам същия, само не знаех , че се сверява сам инак другото е така
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Keltis; 24-04-08, 09:31.
          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

          Коментар


          • #65
            До: Часовници, марки и мнения за тях...

            Най-приятният часовник който съм имал (и който нося и до днес) е Suunto Vector (финландски, жълтия в средата). Има си компас алтиметър барометър, термометър, плюс още щуротийки които не ме интересуват, а и не знам как да ги ползвам



            Всичко работи учудващо добре, и най-вече - стъклото е наистина страшно. Колко бой е изяло само то си знае, а е без драскотина. Единствният недостатък е че е доста обемист, но това си е въпрос на вкус.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #66
              До: Часовници, марки и мнения за тях...

              Suunto имат доста по-добри уреди(компас, барометър и т.н.) от Касио... но основният им проблем са батериите... не че са слаби, но в такава техника никоя батерия не трае дълго, ако се ползват пълните й възможности.
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #67
                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                През ноември 2007След като бях на път да се загубя в планината реших да си взема Suunto x9mi.

                и не съжалявам - перфектният часовник за планина и офф-роуд.

                Може би единствения проблем, че не са предвидили соларно зареждане, ама...

                Успех!

                Т.
                Прикачени файлове
                Good guys drive Land Rovers!

                Коментар


                • #68
                  До: Часовници, марки и мнения за тях...

                  Извън часовниците за екстремни преживявания сега съм се наточил за ето тозиhttp://www.tiktaktime.com/images/DSC07516.jpg

                  От две години ползвам този http://www.tiktaktime.com/images/DSC00439.jpg
                  добре се представи при водолазни спускания в Турция , през миналото лято.
                  А за Балкана оня G-Shock дето съм го посочил по-горе.
                  Последно редактирано от Keltis; 24-04-08, 17:45.
                  Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Часовници, марки и мнения за тях...

                    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                    Suunto имат доста по-добри уреди(компас, барометър и т.н.) от Касио... но основният им проблем са батериите... не че са слаби, но в такава техника никоя батерия не трае дълго, ако се ползват пълните й възможности.
                    Вярно е, моята изкара 2 години в сравнение с 5тте които изкарваха другите ми часовници.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #70
                      До: Часовници, марки и мнения за тях...

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Вярно е, моята изкара 2 години в сравнение с 5тте които изкарваха другите ми часовници.
                      Хъм... Барометъра и компаса включени ли ги държеше? Защото хората обикновено говорят за месеци живот на батериите .
                      Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Часовници, марки и мнения за тях...

                        В Технополис са пуснали GSM с формата на часовник, PriVileg ZM-800:

                        Privileg ZM-800 е едно от поредните технологични "чудеса", единственият по рода си и без аналог на българския пазар - телефон-часовник. Моделът е двубандов, с 1.3-инчов сензорен TFT екран и 262K цвята, 128x160 пиксела резолюция. Разполага с 5 бутона за навигиране из менютата, както и стилус, с който да пишете sms-и или да въвеждате данни, възползвайки се от софтуерната QWERTY клавиатура...


                        Преглаждайки какви други подобни се предлагат, това най мо грабна окото - Epoq EGP-WP88:

                        The EGP-WP88 from Epoq is the first GSM wristphone that actually looks like a watch. Waterproof to 50 meters, the WP88 has a kinetic recharge system, meaning you can charge it just by walking around, and boasts a 1.3-megapixel camera, OLED display, plays MP3 and MP4 files and can transfer data via either USB or Bluetooth. You get between two and two-and-a-half-hours' talk time, and 70 to 100 hours' standby.


                        Интересни джаджи.

                        П.П.
                        Освен другите функции, показват и колко е часа.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #72
                          До: Часовници, марки и мнения за тях...

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          Най-приятният часовник който съм имал (и който нося и до днес) е Suunto Vector (финландски, жълтия в средата). ... Всичко работи учудващо добре, и най-вече - стъклото е наистина страшно. Колко бой е изяло само то си знае, а е без драскотина. Единствният недостатък е че е доста обемист, но това си е въпрос на вкус.
                          Имам същия вече почити година обаче явно го използвам доста грубо щом успях да му надраскам стъклото още на 3тия месец и от тогава го държа в шкафа и само когато съм оффрод го използвам.
                          born to be wild
                          Кольо Ковачев

                          Коментар


                          • #73
                            До: Часовници, марки и мнения за тях...

                            Компаса при Suunto се изключва сам след няколко секунди-можеби заради батериийте.
                            Подедобен модел на Suunto Vector продават в asbis.bg марката e CANYON модела CNS-SW3 а цената е няколко пъти по ниска.
                            Последно редактирано от 678; 24-04-08, 23:33.
                            born to be wild
                            Кольо Ковачев

                            Коментар


                            • #74
                              До: Часовници, марки и мнения за тях...

                              Вече изминаха към пет месеца от момента в който се сдобих с избраният от мен CASIO...



                              За това време нито веднъж не съжалих за изборът ми даже обратно и в момента не намирам алтернатива на този часовник... Функцията му за автоматично сверяване към която бях много скептичен надхвърли всичките ми очаквания... Сверява се поне два три пъти седмично като при това не го оставям до прозореца а до вътрешна стена... Соларното му зареждане работи перфектно... нито веднъж не успях да му видя индикатора за батерията на друго освен на най-високото ниво като и през зимата го носех под ръкава... Събин понеже е по-голям експериментатор веднъж му натиска осветлението към 50-на пъти и чак тога мина батерията от макс на средно положение...

                              С този часовник ходя на сауна и веднага след нея се гмуркам в студен басейн... нищо му няма засега... за плуването с него е излишно да споменавам...

                              Стъклото за момента е без драскотини не защото много съм внимателен ами защото издаденият борд около него го пази добре...

                              Понеже Събин си взе такъв но с титанова каишка ги сравнявахме като функционалност и сме раздвоени кое е по-добро... титановата е прекрасна но пък не може човек да си го закопчае върху ръкавицата през зимата да кажем...

                              Ето и снимка как изглежда след 5 месеца носене...:
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #75
                                До: Часовници, марки и мнения за тях...

                                За всекидневието ползвам T-Touch с корпус от полиран титан и каишка от суров каучук:




                                За спорт (предимно колоездене) използвам Polar S725x:



                                За Т-Touch-а потвърждавам, че корпусът му е страшен. Титановият е значително по-лек от стоманения и в комбинация с универсалната каучукова каишка става наистина много приятен за носене. Колкото до точността на уредите му - не мога да коментирам компаса и няма как да кажа дали е точен или не, но относно алтиметър/барометър забележки нямам. Специално висотомерът е тестван многократно с GPS и отклонението винаги е било в рамките на някакви метри. Като се има предвид, че съм го калибрирал само два пъти досега - това си е повече от задоволителен резултат (смятам, на всички им е ясно, че алтиметър, работещ на базата на атмосферното налягане, никога не може да бъде кой знае колко точен).
                                Колкото до Polar-а - какво да кажа - това е по-скоро спортен уред за трениране с функция часовник, отколкото часовник. Като изключим факта, че S725x е един от най-добрите пулсомери, специализирани за колоездене, от чисто практична гледна точка за боравене е лесен като детска игра. Това е така, защото е направен всичките му функции, програми и т.н. да се командват от компютъра. Свързва се чрез InfraRed и от софтуера, с който върви, му настройваш абсолютно всичко (дори някои функции могат да се настроят само от компютър). След като му въведеш режимите на пулса, които трябва да следваш - излизаш и караш. Има и два теста за измерване на максималният ти пулс, капацитетът на белите дробове, както и следи за това дали не претренираш. Наред с обичайните екстри като алтиметър, барометър и всички функции на часовника, има датчици по самият велосипед за каданс и скорост.
                                Ето и как изглежда графично всичко това:




                                Общо взето възможностите му са наистина много големи (изброих малка част от всичките му функции), но все пак човек трябва активно да се занимава със спорт, за да има смисъл от подобна играчка. Поради факта, че е направен като часовник за носене на ръка, въпросният пулсомер става и за други спортове като плуване, бягане и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X