Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CRF mania (само за пристрастени)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: CRF mania (само за пристрастени)

    Да, всичко започна миналата година но и аз като Ива и Краси чак вчера намерих време да обърна внимание на моя мотор
    и бързам да понапиша нещо вдъхновен от професионлното изпълнение на Гълъбин.

    Това е снимка на мотора ми такъв какъвто излиза от завода.
    Не е моя защото точно като го сглобихме не съм го снимал.


    А ето го и БобиМХ и нашият модератор Краси. Благодаря им






    И така започна "трансформацията" на мотора...
    Дебело 28мм. кормило рентал червено замени оригиналния рентал 22мм.


    Веднага на кормилото бяха монтирани гардове за ръцете на Цикра от Гоблин...


    Гардове на радиаторите на Девол благодарение на МЕНЕ...


    Фабрично запушеният ауспух беше заменен с ръчно изработения от американските братя "Уайт Брадърс"... пак мерси на мене.
    На снимка 2-3-4 се вижда какъв е фабричният


    И така след като го покарах точно 300км сметнах, че е дошло време за сериозен тунинг...
    И започнах като пчеличка да събирам части и аксесоари....


    И естествено нов кит за карбуратора без който не може, нови джетове, игла и .... за регулиране на сместа.


    Това нещо /не знам как се казва на БГ/ дава възможност по време на каране да си регулираш сместа
    в зависимост от надморската височина или темперетурата на въздуха


    И разбира се за лаик като мен най-важен е човека който да монтира всичко това.
    Ето го, БУДИН без него съм като .......


    Щях да забравя и новият по голям резервоар на ИМС 3.2галона около 14литра
    замени фабричният 8.5литров.




    И така ред е на карбуратора да бъде реджетнат.....






    Ето я и джаджата за миксиране...има скала от 1 до 4 за лесен реглаж


    Иглата на ФМФ, много по тънка от заводската за да пропуска повече гориво.




    Аууу щях да забравя и филтърната кутия и естествено филтър. Завдският филтър беше заменен със спортен и по отворен такъв на Туин Еър а кутията беше отворена още малко
    за да може да се увеличи притока на въдух пропорционално на бензина чийто приток също беше увеличен със джет 165.
    Макар, че заводският филтър е чисто нов.








    Нова капачка със щека за маслото и препазител за картера който стой пред веригата
    тъй като махнах фабричните защото там се събира много боклук.




    Чисто нов метален маслен филтър който си идва с капак за двигателя защото е малко по дълъг.
    Не се сменя само се почиства с обезмаслител /спрей/ и после компресор.




    Нови пак незнам как се казват ограничители за задната гума, за опъване на веригата

    Вижте цвета на грестта...

    Това е щото бяхме изяли свинската мас






    Нова капачка за казанчето на спрачната течност и скоби за ръчките на съединителя и спирачката със тефлоново покритие
    Тефлона на тези скоби го дават, че дори и да са много стегнати при удар се превърта и не се чупят ръчки но знам ли ще видиме












    Да не забравиме и задната спирачка и на нея ново капаче.


    Маслото за скоростите се сдоби с алуминиева капачка


    Нов водач за веригата, не че другия е стар ама ..






    Щях да забравя чорапите на предницата и клапани за обезвъздушаване


    Сега остана да монтираме новия резервоар...






    Така за сега до тук. Не сме сглобили мотора докрай защото чакам да пристигнат още някои много важни части като демпфер и др. Надявам се до края на февруари да го завърша на 100%.
    В момента съм дал да ми се претапицира седалката тъй като си купих комплект лепенки заедно с нова тапицерия /някаква дето не се плъзгала/ ама незнам.
    Имайте търпение ще има част втора.

    Всички снимки ТУК

    П.П. Знам за лошото качество на снимките но за фотоапарат парите вечно не стигат.

    Коментар


    • До: CRF mania (само за пристрастени)

      Ето това се казва CRF мания !!!!
      Респект!!!!
      Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

      Коментар


      • До: CRF mania (само за пристрастени)

        Браво бе! Напълни ми душата...айде още такива като тебе и ще ги стигнем американците
        No bike - no fun!

        Коментар


        • До: CRF mania (само за пристрастени)

          Колега БРАВО.Изказвам благодарност и поднасям поздравление за твоя труд.Дай Боже със Митков да имате повече последователи за такива материали!!!

          Коментар


          • До: CRF mania (само за пристрастени)

            Колега, адски гъзарски е станал ЦРФа, RESPECT!!! Май започне ли се веднъж няма спиране....
            Bling bling, money ain't a thing :)

            Коментар


            • До: CRF mania (само за пристрастени)

              Освен всичко друго, човек трябва да бъде и мераклия та да го направи това! Поздравления за което!

              Коментар


              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                Освен всичко друго, човек трябва да бъде и мераклия та да го направи това! Поздравления за което!
                +1 ама и пари трябва да има

                Коментар


                • До: CRF mania (само за пристрастени)

                  Иване! Защо пружината на задния амортисьор е ЖЪЛТА?!?

                  Ти си луд за връзване!
                  DCRT®

                  Коментар


                  • До: CRF mania (само за пристрастени)

                    Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                    Ето това се казва CRF мания !!!!
                    Респект!!!!
                    Благодаря.

                    Първоначално публикуван от Dido_DR Преглед на мнение
                    Браво бе! Напълни ми душата...айде още такива като тебе и ще ги стигнем американците
                    Ами що не да не сме по тъпи от тях като нация.

                    Първоначално публикуван от BRANCO Преглед на мнение
                    Колега БРАВО.Изказвам благодарност и поднасям поздравление за твоя труд.Дай Боже със Митков да имате повече последователи за такива материали!!!
                    Митков е моят духовен Гуру без него нямаше да го има този проект...

                    Първоначално публикуван от krascho Преглед на мнение
                    Колега, адски гъзарски е станал ЦРФа, RESPECT!!! Май започне ли се веднъж няма спиране....
                    Така си е голяма краста е ...

                    Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                    Освен всичко друго, човек трябва да бъде и мераклия та да го направи това! Поздравления за което!
                    Мерси Жорка ще се стараем.

                    Първоначално публикуван от ivo_KLR Преглед на мнение
                    +1 ама и пари трябва да има
                    Щом казваш значи е така ....пожелавам ти и на теб след 23години да ме настигнеш,
                    че и задминеш...

                    Коментар


                    • До: CRF mania (само за пристрастени)

                      Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
                      Иване! Защо пружината на задния амортисьор е ЖЪЛТА?!?
                      Забелязах но не това е най-важното. Най-важното е, че стойката за мотора е синя
                      Иве обещавам до 30-февруари нещата да бъдат оправени в цвят червен.

                      Даже ще ти издам малка част от нещата които чакам за епизод две.





                      И още две три по дребни ....
                      Последно редактирано от Chinela; 01-02-08, 10:02. Причина: Добавяне на снимки

                      Коментар


                      • До: CRF mania (само за пристрастени)

                        Първоначално публикуван от iva_kx Преглед на мнение
                        Иване! Защо пружината на задния амортисьор е ЖЪЛТА?!?

                        Ти си луд за връзване!
                        много уместна забележка

                        ..червената болест се оказа наистина много заразителна,но поне е доброкачествена ....голямо БРАВО на Чинела за осъществения проект .... повечето от допълнителните подобрения въпреки че изглеждат козметични всъщност наистина са доста функционални и вършат добра работа
                        ...айде чакаме Part II
                        "91 KDX200 "95 RM250 "99 YZ400F "00 YZ426F "04 CRF450R "07 CRF450R "08 WR450 "15 Beta300RR
                        MG Racing Team

                        Коментар


                        • До: CRF mania (само за пристрастени)

                          Евала на Ванката за това начинание. Както казва един мой приятел "моята приятелка е в гаража"
                          Представям си една жена ако пожелае подобен "тунинг" за себе си колко мъже биха и обърнали такова внимание


                          а и както казва ММ всички тези части са замислени така че да бъдат по-добри и функционални от оригиналните, освен това че са червени

                          чакаме с нетъпрение парт ту ;-)
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • До: CRF mania (само за пристрастени)

                            Краси, женския тунинг не може така несериозно да се съпоставя с тунинг на ЦРФ
                            DCRT®

                            Коментар


                            • До: CRF mania (само за пристрастени)

                              ...и понеже стана въпрос за манияшки мотори, Ванка ето ти един да черпиш идеи ;-)

                              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                              Коментар


                              • До: CRF mania (само за пристрастени)

                                Краси, това вече е истинска мания. Полиран дурал на крос не е честа гледка. Мен лично ще ми е жал да го тряскам и изпускам да полегва този мотор - сериозно. Едва ли бих издевателствал в/у него без значение как съм с банковите сметки. Това си е изложбен експонат и от време на време да го поразходиш та хората да му се порадват, а в останалото време на почетно място вътре в хола

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X