Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щети след тежък ден

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щети след тежък ден

    В неделя се качихме от Владая до Златните мостове по изоставен път който се има учатък който си заслужава всеки хардаджия да го пробва. Много окантаряване тревица страничен наклон пясък и не на последно място камъни. Успях да се подпиша на вратата си на хлъзгав страничен наклон с отрязан на 50 см пън който трябва да се заобиколи отгоре ама задницата се хлъзга. А после на едни по големи камъни задрах раздатката и и се скъсаха тампоните два от три и се изкриви профила на който са закачени. Днес пообиколих магазините ама нови не се продават. Някъкви предложения? Ето снимки: Ужулена раздатка,изкривен профил, скъсани тампони,подпис на вратата:
    Прикачени файлове
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

  • #2
    До: Щети след тежък ден

    Когато снимките са на фокус по добре може да се разбере какъв е проблема, иначе така само може да гадаеме.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #3
      До: Щети след тежък ден

      Ами Йордане съжелявам за качеството ама мился че става ясно за какво иде реч. Раздатката е ужулена...ОК. Ама двата тампона които съм снимал са скъсани. Дредставляват две планки със болт излизащ от тях които са свързани с гума залепена за тях...като сандвич. Там където е червената линия със стрелкте тампона се е отлепил от планката. Освен това има винкел на чиито краища са тампоните ....който е усукан в единия край с около 30-40 градуса. Винкела ще го сваля и ще го мъча да се изправи с голения чук ама тампоните По руските коли няма ли такива неща?
      Прикачени файлове
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #4
        До: Щети след тежък ден

        Юнак без рана не може!Ужулен ,скъсан, това да са проблемите..
        B+

        Коментар


        • #5
          До: Щети след тежък ден

          Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
          Юнак без рана не може!Ужулен ,скъсан, това да са проблемите..
          Абе не е много приятно да ти падне раздатката буквално. Вдигнахме я на място вързахме я здраво и се прибрах на ход....ама това беше временно решение
          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
          Drag Grand Canyon Daily
          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
          LZ1JYM

          Коментар


          • #6
            До: Щети след тежък ден

            Такива тампони (и подобни)има по много Руски коли,джипки и камиониСвали единият тампон и влез в магазин за УАЗ,ВАЗ,ГАЗ,ЗиЛ-какъвто и да е магазин за руски коли или камиони и ще си намериш веднага тампониникакъв проблем не е това.Аз бих ти препоръчал да сложиш тампони от раздатката на УАЗ-те са с приблизително същата дебелина и са доста яки.Дори и да дойдат малко по високи-няма да е проблем да ги орежеш.
            Успех с ремонта.Подобни или същите тампони са най много по 5-6 лева.
            П.П. Също така не е лошо да сложиш една скара от сериозни тръби под раздатката

            Коментар


            • #7
              До: Щети след тежък ден

              Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
              Такива тампони (и подобни)има по много Руски коли,джипки и камиониСвали единият тампон и влез в магазин за УАЗ,ВАЗ,ГАЗ,ЗиЛ-какъвто и да е магазин за руски коли или камиони и ще си намериш веднага тампониникакъв проблем не е това.Аз бих ти препоръчал да сложиш тампони от раздатката на УАЗ-те са с приблизително същата дебелина и са доста яки.Дори и да дойдат малко по високи-няма да е проблем да ги орежеш.
              Успех с ремонта.
              Точно това успокоение исках да чуя...
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • #8
                До: Щети след тежък ден

                След няколко дена търсене тампони се намериха. Точна височина с точен размер на шпилката. От товарен автомобил са, май ИФА. Изобилие от такива тампони има в магазин на ъгъла между Симеон и Иван Иванов. Кривия профил беше изправен с голям чук без особен проблем. После беше боядисан с Протекта. След монтажа, резултата според мен е супер. Даже имаше веднага проба дали всичко е наред в един по-голям бурдюр.
                Прикачени файлове
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  До: Щети след тежък ден

                  Същите на външен вид тампони купувах преди няколко години, от магазин за резервни части за Трабант. Прилича на един от тампоните за двигателя на Траби. На мен ми трябваха за домашния климатик.
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Щети след тежък ден

                    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                    След няколко дена търсене тампони се намериха. Точна височина с точен размер на шпилката. От товарен автомобил са, май ИФА. Изобилие от такива тампони има в магазин на ъгъла между Симеон и Иван Иванов. Кривия профил беше изправен с голям чук без особен проблем. После беше боядисан с Протекта. След монтажа, резултата според мен е супер. Даже имаше веднага проба дали всичко е наред в един по-голям бурдюр.
                    Колега намерих тампоните от товарен автомабил са но от шкода не от ифа благодаря ти още веднъж за линка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Щети след тежък ден

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      След няколко дена търсене тампони се намериха. Точна височина с точен размер на шпилката. От товарен автомобил са, май ИФА. Изобилие от такива тампони има в магазин на ъгъла между Симеон и Иван Иванов. Кривия профил беше изправен с голям чук без особен проблем. После беше боядисан с Протекта. След монтажа, резултата според мен е супер. Даже имаше веднага проба дали всичко е наред в един по-голям бурдюр.
                      Чудесна работа. Затова уважавам старите модели автомобили - не са съвсем претенциозни към резервните части ...
                      Един трик - не знам с какво снимаш, ама там под колата мисля, че ще станат по-хубави снимки в режим Макро.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Щети след тежък ден

                        За вратата също ще ти свърши работа номера с чука
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • #13
                          До: Щети след тежък ден

                          Изкърпих джипа, но вратата си я оставих така защото така много му отива . Белег от боя!
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #14
                            До: Щети след тежък ден

                            Колега, тънко си се отървал.
                            Една поучителна случка тип "Оправи се сам" дано на никой не му се наложи да я повтаря.
                            На състезанието "Шумен 2005" карайки по една полянка с около 50-60км/ч в 50см. разтителност НАМЕРИХМЕ 30см. ПЪН !!!
                            След срещата с ПЪНа се оказа, че има подбит преден мост, а раздатъчната кутия виси на карданите. Скъсани 3 от 3-те тампона, и откъсната даже конзолата към рамата. След зверско псуване по адрес на пъна, който не се трогна от това с навигатора се нагъзихме да огедаме ситуацията, та барем измислим НЕЩО. Нещото се оказа следното:
                            1. Демонтаж на ръчна спирачка.
                            2. През отвора прекарахме едното въже за теглене.
                            3. Връзахме раздатката за стойката на седалката. Застана си почти на местото.
                            4. Потърсихме НЕЩО, с което да фиксираме разтоянието между раздатката и шасито - оказа се че най-близко по размер е бутилка 2л. от Кока Кола
                            5. С останалата дължина на въжето завързахме (3-4 намотки) раздатката за шасито, за да не се клати.
                            Идеята беше... колкото да стигнем до асфалт. ДА де, ама асфалта на 15км.
                            Ами ние дето минахме 15км. без проблеми, само 1 притягане. И продължихме така до финала. Финиширахме 7-ми.
                            P.S. Благодарности на Banjo за помоща с навигацията преди финала.
                            (Заради случката ВЕЧЕ нямахме жило за километража и без метрачка ...бая се бяхме омотали)
                            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
                            http://www.cardomain.com/ride/2562837

                            Коментар


                            • #15
                              До: Щети след тежък ден

                              Така така като не се обаждаш да ходиме заедно,Витоша ми е любимата планина и ме еяд че съм пропуснал екстрема
                              ОТИВАМ ДА СЛАГАМ КАЛНИЦИ НА ТРЪБАРКАТА !!!!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X