Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неделя - 11.03.2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Неделя - 11.03.2007

    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
    Нещо като 8,30ч ми се врЪти из глАвата...

    8:30 - Звучи добре ма дали ще успее да стане народЪТ толкоз рано. Но и аз съм за този час, че да има време след скарата да повъртим
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #17
      Re: Неделя - 11.03.2007

      Първоначално публикуван от Асен Василев Преглед на мнение
      8:30 - Звучи добре ма дали ще успее да стане народЪТ толкоз рано. Но и аз съм за този час, че да има време след скарата да повъртим
      Мен 8:30 не ме бърка. Така или иначе вече ставам рано
      Ама и 9:00 да речем бива. Само че предлагам - чака се не повече от 10-15 минути и се тръгва. Кой дошъл - дошъл.

      Първоначално публикуван от vladi333 Преглед на мнение
      Маркан нали каза (без да обещава) че маршрута ставал за нас
      Между другото, нека Маркан да уточни дали до мястото може да се качи возило с чисто шосейни гуми.
      Нямам претенции да познавам добре терена, но досега местата, от които сме влизали в района, за който предполагам че става дума, определено биха затруднили кола без поне АТ-та, освен ако теренът не е сух.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        Re: Неделя - 11.03.2007

        Тъй де,аз затова казвам 8,30.Така в 9ч със сигурност ще пътуваме...
        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

        Коментар


        • #19
          Re: Неделя - 11.03.2007

          Ловната къща отпада Казаха ми че има много снег.
          Нямам нищо против да се пробаме но без гуми няма да стане.
          Остава вариант за скара на открито.Или тук:



          Или пък тук:





          Първата снимка е от Гяк(други му викатДяк).До беседката има и разграбена вила на горското.

          Следващите две са от Обесен камИк.
          И до двете места се ходи по няколко пътя.За до там мисла че и да има сняг ще е МАЛКО.
          ТА РЕШАВАЙТЕ ВИЕ.
          Според мен няма да има проблем за лачените коли ама знам ли със сигурност...
          Нека и Чавдар да каже.Бил е там.

          Коментар


          • #20
            Re: Неделя - 11.03.2007

            Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
            Ловната къща отпада Казаха ми че има много снег. Нямам нищо против да се пробаме но без гуми няма да стане.
            Остава вариант за скара на открито.За до там мисла че и да има сняг ще е МАЛКО.
            ТА РЕШАВАЙТЕ ВИЕ.
            Според мен няма да има проблем за лачените коли ама знам ли със сигурност...
            Нека и Чавдар да каже.Бил е там.
            По принцип за неделя прогнозата е за превалявания на места. Т.е. на открито може и да не стане скарата ...

            Горе може да няма проблем за "лачените коли" от гледна точка, че е открито и няма да си надерат боята. Въпросът е обаче ще могат ли да се качат със шосейни гуми?

            Аз досега в района на Обесен камък съм се качвал: от Клисура (през дерето и през селото), от Доспей и от Говедарци. Един път се пробвахме и от друго място, но тогава не минахме поради снега (когато ти изпуши лебедката). Качването от Вада го оставихме за напролет ...

            От всичките тия места аз не виждам да се качат коли със шосейни гуми, освен ако не е сухо. Ама като знам след тази неделя колко кал остана под Галопера на мивката, и то при положение, че отпаднах още в самото начало ...

            Аз поне по картата пътища като за "гуми за мъгла" нагоре не виждам ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              Re: Неделя - 11.03.2007

              Е аз мисля че всеки който има джип е наясно че пролетно време и без никакви гуми в Рила ще е ТЕГАВО.

              Коментар


              • #22
                Re: Неделя - 11.03.2007

                Аз има идея!!!За супер "паркетна" разсходка.Много х'асфалт,малко офф.Ама мястото е уникално за теферич.И ако някой иска да се вози....правим група оттам за...върха...яко.После може да се върнем при барбекюто,или да си ходим другаде да караме.ВЕРВАЙТЕ!!!
                0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                Коментар


                • #23
                  Re: Неделя - 11.03.2007

                  Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                  Аз има идея!!!За супер "паркетна" разсходка.Много х'асфалт,малко офф.Ама мястото е уникално за теферич.И ако някой иска да се вози....правим група оттам за...върха...яко.После може да се върнем при барбекюто,или да си ходим другаде да караме.ВЕРВАЙТЕ!!!
                  Казвай ?
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Неделя - 11.03.2007

                    Чекай.Ако отпадне Рила,тогава...
                    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Неделя - 11.03.2007

                      Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                      Чекай.Ако отпадне Рила,тогава...
                      Аз разбрах че на тази със зимни гуми не става, за това казвай какво имаш в предвид
                      LZ1HKW
                      Реглаж на преден и заден мост
                      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Неделя - 11.03.2007

                        Беше много приятна разходка!
                        Ние (с Яро и Дани в колата) бяхме затръгвали към Пирдоп, ама съединителя който е за смяна, ама все са заети Флексовете почна леко да приплъзва и решихме, че е по-добреда не сме сами в гората та се присъединихме към "Хард" групата. Супер си изкарахме, беше много красиво, минахме през нови за мен места, скъсахме въжето на лебедката, а по-късно и разширителите на калниците се "размърдаха" (но са си на място). За съжалени ние трябваше по-бързо да си тръгне та оставихме групата в крайната точка и потеглихме Сами, без съединител и лебедка - страхотно прибиране си спретнахме, по черно, жалко че не си носехме моторна резачка, защото срещнахме едно дърво и трябваше да се връщаме, а докато бяхме с групата това не беше проблем.
                        Аз съм много доволен от разходката, жалко че нямам снимки, но бая хора снимаха - Дайте снимките и филмчета - има какво да се види надявам се

                        ето и трака:

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Неделя - 11.03.2007

                          Както стана ясно, Рила НЕ отпадна. След един вечерен конферентен разговор групата реши да си направи едно "Барбекю по трудния начин". Т.е. на място, докъдето е трудно да се стигне.

                          До уговорения час групата беше в пълен състав, като към нея се присъединиха и Чибуратор с комплект екипаж, Васко с поразбунилия духовете тия дни Рубикон, а в последния момент в разходката се включи и Алекс Марков с компания.

                          След среща с Маркан в с. Белчин хванахме гората. Още на първите километри се появи проблем с едно каре на Вранглера на Маркан,


                          което наложи намеса на специалистите по ремонти в полеви условия.







                          А през това време по-добрите ни половинки стояха отстрани и ни гледаха сеира.


                          С предоставено от Васко резервно каре повредата беше отстранена и разходката продължи.
                          Докато не влязохме в Рила, теренът си беше направо сух. Даже калчица като хората нямаше.



                          В Рила нещата се попромениха, но разходката продължаваше леко и безпроблемно.











                          Малко по-нагоре придвижването стана по-трудничко заради участъците с дълбок, но за сметка на това мокър и плътен сняг







                          Този сняг в последния километър до мястото за барбекюто ни "изяде" доста време. Засяданията и тегленията се редяха едно след друго.
                          Първо в снега се заби водещият колоната червен Вранглер





                          След него в дълбокия над коляно сняг легна на мостове Паджерото














                          Едва преодолели тази засада, на пътя ни се изпречи преграда във вид на паднало напряко солидно дърво, с примръзнали в дълбокия сняг клони.





                          Една подготвена група обаче не може да бъде спряна току-тъй





                          След бърза и безмилостна разправа с препятствието продължаваме ...



                          до следващата засада ...



                          И отново въжета и лебедки ...







                          и дори лопати. По-долу се вижда как Соти рине сняг под строгия поглед на колежката



                          Буквално в последните метри преди целта Алекс скъса въжето на лебедката при опит да да издърпа Тойотата от гадния сняг. С което ме хвърли в размисли, щото въжетата ни са, дето се вика, от един кашон

                          В крайна сметка все пак стигнахме там, за където бяхме тръгнали и палнахме скарата.






                          Да ме извиняват колегите-почитатели на "софт" барбекюта, ама на мен тази скара ...



                          повече ми допада. Някакси по-солидна ми се вижда ...

                          След като се разправихме с 5-6 кила вратни пържоли и други благинки, тръгнахме да покараме малко

                          При обратния път Маркан тръгна пак да прилага старобългарски бойни тактики като примамва тежки преследвачи в блатисти терени



                          Чибураторът и Паджерото, които вървяха непосредствено след него набързо се окопаха









                          Обаче май беше забравил, че вече не е с лекичкия Скакауец - самурайчето и стана "Хитрата сврака - с двата крака"



                          И се започнаха спасителни акции





                          Ей го измъкнат от калта



                          След като дръпнах Вранглера, реших да отида в другия край на долчинката да погледам сеир.
                          Васко вече беше успял да пусне в действие новичката си Warn



                          и да извади Паджерото, след което му се наложи да послужи като опорна точка за да може Чибураторът да се издърпа



                          (Ама че гледка а! Соти се вади сам )



                          защото преди това юнаците бяха решили, че ще могат да измъкнат Киа-та като закачат лебедката за едно малко дръвче и, съвсем предсказуемо, го бяха изскубнали ...






                          За наказание май трябва да бъдат включени в някоя залесителна акция и да възстановят щетите в петорен размер!

                          Междувременно пък Кики беше успял отново да окопае Паджерото и то качествено







                          Толкова качествено, че чак лебедката му отказа да работи, което наложи "Помощ от приятел". Няма само той да ме дърпа я!






                          След като се извадихме, поехме нататък към едно познато деренце в района на Клисура. Обикновено се минава в посока нагоре, но и надолу беше интересно. Калта и шумата си бяха там, беше вече тъмно, а има 1-2 местенца, на които "пътят" е частично пропаднал и едно свличане към стръмния склон може да бъде малко неприятно ...
                          Тук Соти май прекали като взе да "успокоява" Васко с думите "И да пропаднеш, ще те измъкнем" ...

                          Тъкмо стигнахме без приключения в долната част и Маркан ни зарадва, че пътят е затрупан с нарязани дърва.



                          За да минем, трябваше малко да поразчистим ...



                          Размятахме дърветата от единия край, та да можем да взимаме стръмния и остър завой и продължихме.







                          На някои, дето сме по-длъжки, ни трябваше и малко помощ за да можем да вземем завоя с предизвикано "поднасяне" на задницата.



                          След като излязохме на асфалта до Клисура, Рубиконът се оттегли по посока София, а ние продължихме още малко по едно некарано дотогава от нас пътче. В долната му част, откъм с. Поповяне, то стана доста интересно за почитателите на технично каране и тестване на ходовете на окачването ...
                          За съжаление, нямаше как да се правят снимки в движение поради тъмнината.

                          Е, приятна разходка се получи в крайна сметка. И покарахме, и на пържолите видяхме сметката.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 02-08-17, 01:06.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Неделя - 11.03.2007

                            Браво момчета, добре сте се отсрамили тази седмица. И кал има и BBQто
                            Ви подхожда. Браво.....

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Неделя - 11.03.2007

                              Моем да ви светвем че това каре пак ще даде фира мнооого скоро, така че ако искате да кара малко по-дълго нема да е зле Маркан да драсне някое лично да му обЯсним к`во да прави като стар Вранглерджия че ще остане с грешно впечатление от гробницата дето я търкаля.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Неделя - 11.03.2007

                                Браво, Чаво .... страхотен репортаж !!
                                Благодаря .....
                                Продължавайте в същия дух!
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X