Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Работа с Garmin 60 CSx

    този биометричен указател или там както се казва това за определяне на надморската височина при 60CSx (дето при 60Cx го няма) точен ли e ?

    и електрония компас на 60CSx дали върши работа като истинския понеже гледах някъв електоронен компас на една Nokia 5140 дето не ставаше почти за нищо та се чуда дали всички електронни компаси са на такова дереже

    Има ли други разлики между 60CSx и 60Cx освен електронния компас и този биометричен нещо си

    Коментар


    • Re: Работа с Garmin 60 CSx

      Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
      този биометричен указател или там както се казва това за определяне на надморската височина при 60CSx (дето при 60Cx го няма) точен ли e ?

      и електрония компас дали върши работа като истинския понеже гледах някъв електоронен компас на една Nokia 5140 дето не ставаше почти за нищо та се чуда дали всички електронни компаси са на такова дереже
      Имаш предвид барометричния висотомер. Ами аз поне не съм го сверявал, защото не в последните месеци май не съм попадал на място, на което да знам точната надморска височина.

      А пък аз не бих сравнявал компаса на ГСМ с този на 60Csx.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Re: Работа с Garmin 60 CSx

        Значи да разбирам че компаса си напълно функционален, точен и може да се разчита на него а не да служи само за украса така да се каже

        остава въпроса за барометричния висотомер и разликите

        Коментар


        • Re: Работа с Garmin 60 CSx

          Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
          Значи да разбирам че компаса си напълно функционален, точен и може да се разчита на него а не да служи само за украса така да се каже

          остава въпроса за барометричния висотомер и разликите
          Компасът може да работи и когато стоиш на едно място. Нещо, което други електронни компаси не могат.

          Наличето на тези 2 неща е разликата между 60cx и 60csx.
          Т.е., ако можеш да минеш без тях, можеш да си спестиш разликата в цената.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • Re: Работа с Garmin 60 CSx

            Щом компаса върши работа и ако барометричния висотомер се окаже що годе точен мисля че разликата в цената е приемлива на фона на цената самото устроисво

            Коментар


            • Re: Работа с Garmin 60 CSx

              Една особеност само трябва да се има предвид - при всяко изваждане на батериите компаса (за барометъра не знам) трябва да се калибрира . За две минути работа е , но ако не го знаеш може да те обърка.

              Коментар


              • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                Menu>Menu>setup>interface>[USB Mass Storage]

                и ти се появява като дисково у-во в windows
                А с каква програма се отваря
                Искам да кача картинки от ГПС-а на компютъра.
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                  Мнение на sabin
                  Menu>Menu>setup>interface>[USB Mass Storage]

                  и ти се появява като дисково у-во в windows

                  Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                  А с каква програма се отваря
                  Искам да кача картинки от ГПС-а на компютъра.
                  Като направиш това което Събин казва ще видаш ГПС приемника като външно периферно устройство, и по-скоро СД картата му.
                  Търси го в Windows Explorer-a

                  Коментар


                  • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                    Появява се като устройство и до там !показва ми папка Гармин с един не разпознат файл за който ме пита с какво да го отвори и край!
                    PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                    КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                    0899187766

                    Коментар


                    • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                      хм значи прочетох малко за барометричния висотомер разбрах че ползва атмосверното налягане но се смущавам този сензор в самия GPS ли си намира или е изведен някаде отвън на корпуса и ако GPS-a е потопен във вода тогава какво става с барометричния сензор

                      Коментар


                      • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        Появява се като устройство и до там !показва ми папка Гармин с един не разпознат файл за който ме пита с какво да го отвори и край!
                        показва ти xxxxxxxx.img файл, който е картата, качена в GPS-а - не я пипай.
                        файловете, които можеш да си свалиш са yyyymmdd(год.месец дата).gpx - тях можеш да ги отваряш с MapSource-то.
                        Обаче, за да ти прави *.gpx файлове трябва да му кажеш - в track менюто >> setup>>data card setup >> чавка на log track to data card
                        като записваш дълги тракове, които препълват оперативната памет, те се записват на SD-картата на машинката в тези *.gpx файлове
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                          това е трака, който е останал в оп. памет - като се препълни почва да трие началото (аз поне така съм го настроил);


                          това е .gpx файла от SD картата - там е записано всичко от игла до конец

                          Коментар


                          • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            А с каква програма се отваря
                            Искам да кача картинки от ГПС-а на компютъра.
                            А какви картинки искаш да свалиш от ГПС-а?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              А какви картинки искаш да свалиш от ГПС-а?
                              Янко иска да направи това:
                              Да направи xxx.jpg ot Maпсорс-а или дисплея на приемника. Аз му обясних как става от Мапсорса.

                              Коментар


                              • Re: Работа с Garmin 60 CSx

                                След като кача трак в ACTIVE LOG на ГПСа по който искам да карам,ми излиза в цвета на новата следа която ще остава от горе.
                                По този начин ще се бъркам на всяко кръстовище от къде съм дошъл.


                                Някой знае ли как да избегна това?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X