Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Испания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
    Спокойно, и аз не мога да качвам снимки.....ама не съм блондинка
    Снимки - по 2 начина:

    1) С бутончето за Вмъкване на картинка
    Само че в този случай снимките трябва да са качени някъде в Интернет, защото можеш да въведеш само URL, но не и да качиш снимка от твоя компютър. Т.е., ако не са на ФТП-то, трябва да са някъде другаде из нет-а.

    2) С бутончето за Прикачване на файлове
    По този начин съм закачил трите картинки от екрана. Само че има лимит от 64 килобайта на файл.

    А разните там бутончета за разхубавяване на текста и вмъкване на туй-онуй се пускат от Настройки(КП) -> Редактиране опции ->Разни опции-> Интерфейс на редактора за съобщения (най-долу на страницата)
    Виж третата картинка
    Прикачени файлове
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      Благодариме ти колега! Ако ни видиш с Yana да качим някоя снимка значи обясненията ти не са били напразно. Аз залагам на блондинките

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
        Благодариме ти колега! Ако ни видиш с Yana да качим някоя снимка значи обясненията ти не са били напразно. Аз залагам на блондинките
        ето две нощни снимки на Мадрид, които, намалени под 64 вече са съвсем неясни...жалко.
        май по-горе не беше споменато, че не бива да разчитате на английския си в Испания.....те просто не учат чужди езици е, поне в Мадрид не намерих говорещ английски испанец, а доста търсих ))

        П.П. някой добър човек ще ми обясни ли как се качва на ftp ( и кое?)
        Прикачени файлове
        НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
        Omnia vincit amor !

        Коментар


        • #19
          MUCHO GRACIAS

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
            MUCHO GRACIAS
            MUCHO GUSTO ILI MUCHAS GRACIAS...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              ООоо видях ги тез планинички, най-сетне ми се появиха!!!

              Коментар


              • #22
                Първоначално публикуван от Петя
                За да се получи пробата, адресът на снимката трябва да се коригира и да се добави едно пропуснато Petya.

                Сега е така: https://htftp.offroad-bulgaria.com/m...d/DSCN1247.JPG , а трябва да е:

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...d/DSCN1247.JPG

                Освен това, 1600х1200 е малко големичко за вмъкване във форума.
                доста хора ще трябва да лазят наляво надясно за да видят цялата снимка.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  За да се получи пробата, адресът на снимката трябва да се коригира и да се добави едно пропуснато Petya.

                  Сега е така: https://htftp.offroad-bulgaria.com/m...d/DSCN1247.JPG , а трябва да е:

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...d/DSCN1247.JPG

                  Освен това, 1600х1200 е малко големичко за вмъкване във форума.
                  доста хора ще трябва да лазят наляво надясно за да видят цялата снимка.
                  не мога да повярвам, че стана!!! снощи се мъчих 2 часа като грешен дявол
                  сърдечно благодаря!
                  и все пак снимката се появи пак като иконка...как да я вмъкна в самия браузър?
                  Прикачени файлове
                  НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                  Omnia vincit amor !

                  Коментар


                  • #24
                    Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                    и все пак снимката се появи пак като иконка...как да я вмъкна в самия браузър?
                    За да се появи като иконка, значи е вкарана като прикачен файл.
                    За да се покаже в голям размер в поста, трябва да се вмъкне като изображение . За целта се използва жълтата иконка с планините, както е показано тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/at...0&d=1169584283
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                      За да се появи като иконка, значи е вкарана като прикачен файл.
                      За да се покаже в голям размер в поста, трябва да се вмъкне като изображение . За целта се използва жълтата иконка с планините, както е показано тук: http://forum.offroad-bulgaria.com/at...0&d=1169584283
                      благодаря!



                      Ето няколко думи за Мадрид, дано са от полза, ако някой скоро пътува до Испания:
                      ако имате работа на летището, заредете се с търпение, защото коства доста усилия да се получи точна информация - летището е дълго и не е така добре организирано, както германските. За справки най-добре се обърнете конкретно към офиса на компанията, с която летите, макар да не е лесно да го откриете. Ако някой от вас не знае - при закъснение на полет над няколко часа ви се полага безплатна храна-това става в точно определено барче и се отбелязва на билета. Ето нещо абсурдно: забранено е да прослушате диска, който искате да купите, не можете да го прослушате дори след като го платите и разпечатате, иначе са много любезни и ще ви помогнат да подадете оплакване
                      Градският транспорт е много добре подреден и лесен за ориентация. Имайте едно наум, че мадридчани не обичат да се редят на опашки - те пререждат и се движат хаотично по тротоари и улици по един безпардонен южняшки начин LOL.
                      Градът нощем е прекрасно осветен, с невъобразими "сепия" ефекти. Много е красиво и чисто. Порази ме една дребна случка - влязох ей така, небрежарската, с палтото в операта по време на антракта и никой не ми поиска билет, нито ме пита коя съм и т.н. - явно не следят нито за посетителите с билети, нито за безопасността....
                      ! Не разчитайте на английския си ! Ако нямате уговорен гид, по-добре научете малко испански. Сметаната, между другото, си влиза в цената на кафето и само пояснявате дали искате с мляко/без мляко ( кон лече/син лече).
                      Е, приятно изкарване в Испания
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от Петя; 25-01-07, 21:35.
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                        благодаря!


                        Адресът не е верен и този път. Има значение малки или големи букви
                        горе името на файла е зададено opera1.jpg, а на ФТП-то то е opera1.JPG.

                        Т.е., разширението е с главни букви и адресът трябва да стане: https://htftp.offroad-bulgaria.com/P...rid/opera1.JPG

                        Освен това, пак напомням, че снимките са твърде големи за директно публикуване във форума и колеги с по-малки монитори ще трябва да скролират хоризонтално за да ги видят изцяло.

                        Добре е ширината на снимките да се намали поне до 800 пиксела. Или пък да се направи една картинна галерия, в която на страницата да се показват малки картинки, при цъкване върху които да се отваря снимката с големия размер.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          да се включа и аз с лични впечатления от преди месец

                          Петя:
                          ...Не разчитайте на английския си ! ...
                          Контактувах само с двама испанци, но и двамата бяха с перфектен английски (за разлика от мен )
                          Охраната на всички нощни заведения, които посетих, говореше български с диалект от почти всички краища на Родината... , явно тоя бизнес , поне в Барселона е окупиран от нашенчета.
                          На първите две снимки: Барселона посред нощ, на третата - опашка от емигранти, чакащи за легализация на документи, на четвъртата - така изглеждат оризищата в делтата на река Евро и на последната - солници в същия район.
                          На летище Барселона няма стая за пушене, въпреки че е почти колкото "Леонардо Да Винчи" в Рим, в което макар и само една малка стаичка е отделена за пушачите. Когато влязох в нея, заварих 15-ина дами и нито един мъж, чак ме досрамя...




                          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                          Коментар


                          • #28
                            Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение





                            Като се промени от ...JPG на ...jpg става ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              Да се надяваме, че съм успяла със снимките!
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #30
                                Да успях, само че, ще трябва да си вземете лупа за да видите снимката!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X