Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Крим и Кавказ 2010 - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

    За естетическата част на експедицията мога да помогна. Мисля, че най-подходящо е да направим тениски(или ризи), шал(подобен на дакар) и стикери за машините.
    Поздрави!
    VARADERO SD2

    Коментар


    • #62
      До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

      Страхотна идея!Другите как мислят?
      Аз съм толерантен!

      Коментар


      • #63
        До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

        Здравейте,
        Имам огромно желание да се включа тази година в експедицията.
        На кратко - ферозата не е пригодна за експидиционен автомобил на повече от 300км., което директно ме слага на навигаторско място с възможност за отмора на шофьора който ме качи. Жоро - goshko-loshko има за момента свободно навигаторско място.
        За момента заявявам желание за участие. Разбира се не мога да кажа на 100%, поради сложни фактори като работа, отпуска, търсене на нова работа и т.н. Т.е. това което би ме спряло е заетост във времето.

        Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
        За естетическата част на експедицията мога да помогна. Мисля, че най-подходящо е да направим тениски(или ризи), шал(подобен на дакар) и стикери за машините.
        Поздрави!
        Аз бих облякла и Българска народна носия

        Поздрави.

        Коментар


        • #64
          До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

          Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
          Аз бих облякла и Българска народна носия

          Поздрави.
          А аз ще ти я нацапам подобаващо
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #65
            До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

            Мисля,че скоро трябва да се преброим и да видим каде ще има места...Хубаво е да вземем и хора които не могат да пътуват със своите джипки.Повече хора:по-весело и по-малко разходи
            Аз съм толерантен!

            Коментар


            • #66
              До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

              Здравейте, нов съм тук и не съм свикнал още с правилата така че предварително се извинявам за евентуално допускани грешки.

              Аз съм ходил до Крим с кола именно по същия начин.
              Стори ми се, че не всички тук са го изживявали, а този тип приключение има доста специфики. Като например огромните разстояния и липсата на вода. Ако мислите, че мога да ви бъда полезен, с радост бих се постарал да съм.
              Нас мало, но мы в тельняшках!

              Коментар


              • #67
                До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

                Първоначално публикуван от marlqnda Преглед на мнение
                Здравейте,
                Имам огромно желание да се включа тази година в експедицията.
                На кратко - ферозата не е пригодна за експидиционен автомобил на повече от 300км., което директно ме слага на навигаторско място с възможност за отмора на шофьора който ме качи. Жоро - goshko-loshko има за момента свободно навигаторско място.
                За момента заявявам желание за участие. Разбира се не мога да кажа на 100%, поради сложни фактори като работа, отпуска, търсене на нова работа и т.н. Т.е. това което би ме спряло е заетост във времето.

                Аз бих облякла и Българска народна носия

                Поздрави.
                Незнам за другите,аз бих качил и трима навигатори,стига дългите бази да помагат с багажа!Но пак казвам-дайте да се преброим!Идеята на Рослан е хубава и си мисля ако и другите я подкрепят да я задействаме
                А и да питам,май бях чул за ограничение в годината на отпечатване на литературата?
                Ако има такова да не ни вземат полвината книги на гранецата?
                Последно редактирано от Ивайло Шопски; 03-05-10, 12:24.
                Аз съм толерантен!

                Коментар


                • #68
                  До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

                  Първоначално публикуван от Ивайло Шопски Преглед на мнение
                  Незнам за другите,аз бих качил и трима навигатори,стига дългите бази да помагат с багажа!Но пак казвам-дайте да се преброим!Идеята на Рослан е хубава и си мисля ако и другите я подкрепят да я задействаме
                  А и да питам,май бях чул за ограничение в годината на отпечатване на литературата?
                  Ако има такова да не ни вземат полвината книги на гранецата?
                  Има ограничение за внос/износ на стари книги в/от Украйна, издадени преди 1948г. /по спомен/.
                  Специално за по-вехто изглеждащите книги, страничката с годината на издаване не трябва да е скъсана.

                  Иво, преброяването ще го направим началото на Август когато подадем документите за руски визи.
                  Опита показва, че окончателния състав се формира буквално в последните една две седмици.
                  От писалите досега си правя извод, че всички ще участват и в "Етап- II" в Кавказ.
                  Ако има хора, които имат желание да пътуват с нас,
                  но не могат да си го позволят като време, средства и т.н., или пък не се чувстват добре при формат "палаткуване" ,
                  могат да се включат само в "Етап-I", без да влизат в Русия.
                  За тях километрите ще са доста по-малко, спането в хотели, няма да има нужда от визи и т.н.

                  За останалите подготовката трябва да е сериозна и обмислена.
                  Основен проблем наистина ще е водата.
                  Колкото и да е странно в тези части на Украйна и Русия с пълна сила важи поговорката "Вода гази - жаден ходи".
                  Изключая Кавказ, разбира се.

                  Колегата goshko-loshko вече е набеден за водоноска ,
                  но все пак всеки трябва да си прави сметка да може да вози запас с вода поне за 3-дни.
                  Ако е само за пиене - не е проблем, но ако трябва и за къпане - вече стават едни 60-80л.
                  Бойлери ще има най-малко два, но трябва да има какво да топлим.


                  Добре дошъл във Форума на punkaromityok и благодаря за включването!
                  Тук имаме великолепен раздел "Пътешествия, маршрути, ...експедиции",
                  в който ще се радваме да разкажете за вашето пътуване.

                  Коментар


                  • #69
                    До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

                    Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                    За естетическата част на експедицията мога да помогна. Мисля, че най-подходящо е да направим тениски(или ризи), шал(подобен на дакар) и стикери за машините.
                    Поздрави!
                    Супер!!
                    За целта ще е добре да се съберем на биринг-среща и да обсъдим идеите.
                    Много исторически решения и научни открития са правени на салфетка, да вземем и ние да поскицираме.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

                      Имам въпроси за учебниците. За книгите разбрах.
                      Учебниците нови ли трябва да са, до кой клас, какво количество? Румба, дай повечко информация моля.

                      Коментар


                      • #71
                        До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

                        За тениските и прочее такива материали мога да помогна - с това се занимавам
                        Може да се измислят и такива сувенири за учениците там.
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #72
                          Учебниците не е необходимо да са нови, но е добре да са запазени.
                          Тематично насочени към български език, литература, родинознание, музика, история на България,
                          буквари, читанки, методически ръководства по БЕЛ, музика, песнопойки.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          За тениските и прочее такива материали мога да помогна - с това се занимавам
                          Може да се измислят и такива сувенири за учениците там.
                          Пепи, точно навреме.
                          Ще те прозвъня в най-скоро време.
                          Последно редактирано от cveti; 09-06-10, 19:30.

                          Коментар


                          • #73
                            До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

                            Такаа
                            С румбата харесахме едни неща за екип за експедицията. Пускам тук да ги видите



                            Zip-Off Trekking Pants

                            Functional outdoor pants with Teflon® coating

                            S · M · L · XL · XXL

                            Rip-stop fabric with Teflon® coating
                            Wind-, water- and dirt-repellent, tearproof, light and quick-drying
                            Detachable legs without inner lining, elastic band on waistband
                            2 zipped front pockets, mobile phone pocket, 2 front pockets, 2 zipped back pockets
                            65 % cotton, 35 % polyamide






                            Trekking Vest

                            Functional outdoor vest with Teflon® coating

                            XS · S · M · L · XL · XXL

                            Rip-stop fabric with Teflon®-coating
                            Wind-, water- and dirt-repellent
                            Tearproof, light and quick-drying
                            A total of 8 inner and outer pockets
                            Elastic drawstring with stoppers on hem
                            Zip in lining for embroideries at the back
                            Shell: 65 % cotton, 35 % polyamide, mesh lining: 100 % polyester





                            Safari Hat

                            made of 100 % cotton

                            Safari hat with 2 ventilation eyelets on the right and on the left
                            Size-adjustable chin band
                            Decorative lines at the brim
                            Brim size about 7,5 cm
                            Padded satin sweat band
                            Safari Hat
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #74
                              До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

                              Много добри!!!
                              Това ли са цветовете? Защото мисля, че е добре да се придържаме към Каки, Сахара, Топла гама, а сивия елек.../
                              Поздрави!
                              VARADERO SD2

                              Коментар


                              • #75
                                До: Експедиция "Българи зад граница IV - Крим"

                                Първоначално публикуван от rosslan Преглед на мнение
                                Много добри!!!
                                Това ли са цветовете? Защото мисля, че е добре да се придържаме към Каки, Сахара, Топла гама, а сивия елек.../
                                Поздрави!
                                Цветовете на панталона са



                                и



                                На елека








                                Това дето не е черно го водят - естествен??? natural

                                Eлека има този същия естествен и маслилен olive

                                Ся германците как кръщават цветовете е малко божа работа


                                ПП
                                Мнда - на моя монитор двата "естествени" изглеждат различно - хахаха
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X