Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво ще првим тази седмица(16-17.декември)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от ninja_1
    За днешната не знам,не съм ходил
    Що бе, Соти? Да не се уплаши от дупката?

    Разходката беше чудесна!!! И не беше "паркетна", въпреки участието на "паркетници" ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • А бе днеска не беше лошо....
      Кофтито беше че с нас имаше един зил и едно двутонно возило .
      Ма като се замисля добре че бяха иначе требеше да си останеме тия с лебедките.
      А ПА Чавдар и ОН СЕ ЕДНО че не го е купувал тоя Галопер.
      Ама и Галопера се представи на ниво .Чак учудващо.
      Е малко снимки от менЕ.

      Е МЕ МЕНЕІЧЕКАМ както обикновенно-още съм поне лъскав.

      Е те тука се почна с първите проби.А бе да не им пуснеш мухата и после само гледай. РЪГНАЯ се се едно са с Самурайчета.



      И...... те го и РЕЗУЛТАТО.





      Се си мислех че с тоя мотор КЕ се копне муцуната а то стана НАОПАКИ.



      Помощ от приятел.





      Ебааго... ОНО било кално.



      Това па малкото как ги гледа а Не му дават път за второ минаване бе.





      Е най после се разчисти та реших окончателно да им СКИНЕМ нервите като минах на слалом през коловозите.



      Ей тука още малкото японче не беше спрело и Кико вече снимаше бе .
      Нали имаха да си връщат..... И с тия хора съм тръгнал аз в гората.

      [img][/img]

      Коментар


      • Умешах клавиатурата.
        Продължение....



        Те я и дупката.Те и снимките.НЕМА да коментирам.












        https://htftp.offroad-bulgaria.com/m...a/IMGP4873.JPG






        Е го и пътя по-нагоре.







        Вече се стъмваше и аз не можех да правя повече снимки но от тук нататък маршрута продължи в малко по-лек стил.... Па знам ли....
        Нека другите да кажат.

        Коментар


        • Пак не си снимал дърветата дето се заклещих
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • Преди да пусна и аз малко инфо за чудесната разходка, която си направихме днес, искам първо да изкажа малко благодарности.

            На първо място искам да благодаря на Влади за приятелското пожелание:

            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
            Ле-ле, ако закъсате. Кеф.
            Влади, можеш да се кефиш! Твоите пожелания се сбъдват.
            Почти цял ден карах с волан завъртян на близо 90 градуса от нормалното положение след як удар на дясното колело в дълбок коловоз (или по-скоро пороище), а немного след преминаването на прословутата вече яма двигателят ми кипна като чайник поради скъсан ремък.

            В заключителния етап на разходката Паджерото на Кики пък остана без предно.

            Изобщо, внимавайте момчета! Да знаете, че на Влади неприятните пожелания се сбъдват ...


            На второ място искам да благодаря на Кики и на Боби, благодарение на чиито умения успях да завърша разходката нормално и на собствен ход.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • Та сега по същество за разходката на 17 декември (неделя), видяна през стъклото на един паркетник.
              Запътих се аз сутринта по посока Лаго-Пасарел за анонсираната от Маркан среща. Тъкмо пресичам Околовръстното и гледам на ОМВ 2 познати джипки от групата на железните разходкаджии - Кики (kikiracing) и Боби (CJ_&7).
              Изобщо не бях изненадан, когато момчетата ни осведомиха, че предлагат за по-напряко да минем през Лозен.
              Речено - сторено. Подкарахме през Лозен, като се изкатерихме по едно стръмно пътче (по-точно нещо като пътче, ама по-скоро май пороище), което за първи път преминахме преди 2 месеца в посока надолу, някъде след полунощ. Тогава в тъмното спускането ни се видя доста тежко. На светлото видяхме, че дяволът не е толкова черен и се изкатерихме нагоре доста пъргаво. За съжаление, в един завой с дълбок коловоз Галоперът за момент застана на кантар, след което предно дясно колело се стовари в улея, а аз видях на практика защо се препоръчва при каране офроуд човек да си държи палците отвън на волана. Дори при кормило със серво и демпфер, воланът се завъртя бясно. По-късно установих, че палците ми са цели, ама геврекът стои на 90 градуса от нормалното си положение.



              След изкачването подкарахме лозенската програма - калчица, коловози, камъни ... На едно място и паркетникът, и истинският Джип полегнаха на корем, та се наложи Кики да удари по едно въже.




              В един момент в радиообмена се намеси и Маркан, който вече ни чакаше на уговореното място и даваше зор. Какво пък толкова, само към половин час се забавихме!

              Излязохме на пътя за Самоков и към нас се присъединиха Маркан и Вожда, след което усилената група продължи към Самоков. Естествено, за по-пряко минахме през Плана. Тази част от маршрута беше най-леката, поради което се наложи да бъде разнообразена с "лирично отклонение".
              Леката кавалерия в лицето на Маркан и Вожда примами по-тежките си другарчета с едно пресичане напряко. Резултатът беше 2 заседнали в заблатения терен джипа.






              Вождът се опита да примами и третия, но номерът му не мина. Иначе можеше и да не стигнем до Рила по светло.
              Галоперът успешно изигра ролята на дърво, за което Кики и Боби се закачиха и се дръпнаха с лебедките.





              А междувременно Маркан нагло се разхождаше напред назад със Самурая, който поради малкото си тегло само леко сгъваше тревата там, където по-тежки джипове потъваха в калта.
              Край Широки дол групата беше попълнена с УАЗ-ката на Иво.
              Малко над селото имахме и среща с голяма група мотористи

              Движението по "преки пътища" към Самоков продължи.
              И тук Маркан, увлечен от успехите си, попрекали, забрави собственото си прозрение, че няма джип, който да е №1 навсякъде и беше съответно наказан с хубаво засядане на Самурая



              от което се извади с лебедка в този вид:


              Най-после стигнахме и до по-съществената част на разходката. Влязохме в Рила и поехме в обратна посока по маршрута на разходката от миналата седмица. Към прословутата дупка, която през изминалата седмица беше нееднократно коментирана и заради която някои май си намериха работа тази неделя.

              Дупчицата, макар и вече веднъж "борена" от джипари, си беше гадничка. Меко казано.


              Като при всяко форсиране на водна преграда, един от най-сериозните проблеми беше овладяването на плацдарм на отсрещния бряг. Съответно, на нас ни отне най-много време, докато от другата страна се оказа Паджерото на Кики









              Докато се водеше борбата, оцелелите жаби в гьолчето се чудеха какви ли са тия луди, които им развалят рахата


              Маркан мина с лебедка



              След това работата тръгна бързо и като на конвейр: влизане в дупката с предварително закачен колан, опит за самостоятелно излизане, връзване за Паджерото на Кики, дръпване и готово!






              От другата страна нещата изглеждаха така



              Вероятно тук главна роля е изиграла постоянно въртящата се перка, която е разплискала калта по целия двигател.

              След дупката ни чакаше тясното дере.








              Маршрутчето беше технично и приятно. Заседнали нямаше.

              Проблемът обаче дойде от друго. Въпреки че при двукратния оглед под капака не бях забелязал проблеми, в един момент, като си въртях по трасето, видях да излиза пара и стрелка за температурата, устремила се в червеното. Огледът установи скъсан ремък на водната помпа.
              За късмет имах резервен, а опитът и уменията на Кики и Боби допринесоха за бързо отстраняване на аварията, така че можах да продължа на собствен ход.
              Наложи се обаче да се кара с включено парно, защото радиаторът от вътрешната страна беше като измазан с кална мазилка, което нямаше как да се отрази положително на способността му да охлажда.

              След Шипочане намеренията бяха да се изкатери още едно приятно деренце, но, за съжаление, в самото начало Паджерото остана без предно и взехме решение да свирим "Отбой" и да оставим това дере за друг път.

              Като цяло разходката беше много приятна. Нямаше как да е и другояче, защото компанията беше чудесна.
              Благодаря на всички колеги, с които бяхме днес, за доброто изкарване и за оказаното съдействие!

              Видео:
              Лирично отклонение в Плана - 35 МВ
              Дупки и дерета 76 МВ
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • Чавдаре с кой акъл си тръгнал ?
                LZ1VMH

                Коментар


                • Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
                  Чавдаре с кой акъл си тръгнал ?
                  с "паркетен" вероятно

                  а и доказва, че правилото "паркет" си има и изключения ..за потвърждаване на правилото.

                  браво Чавдаре !

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Slick
                    с "паркетен" вероятно

                    а и доказва, че правилото "паркет" си има и изключения ..за потвърждаване на правилото.

                    браво Чавдаре !
                    Ясно, значи тая неделя ще пускаме твойто Диско в дупката
                    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                    Коментар


                    • Браво, хубава разходка - хубави снимки.
                      Направо се срамувам че не снимам като карам
                      Детето плака цяла нощ та на сутринта се поуспахме малко иначе щях и аз да дойда с вас.

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
                        Чавдаре с кой акъл си тръгнал ?
                        Що бе, Влади?!?
                        Акълът е същият този, с който изобщо съм тръгнал да карам извън асфалта. И съвсем същият с този, с който карам след редукторна уазка по "Алеята на затъналите виетнамки", или по трасета на газопроводи, или по "лирични отклонения" без път "по жиците".

                        Във вчерашното маршрутче единственото по-сериозно място, за което човек би могъл да каже "търсиш си белята", беше въпросната дупка, която се прочу в София, окръга и триста крачки наоколо.
                        Е, в същност на светло изобщо не беше толкова страшна, колкото е била онази вечер. Едно, че беше светло, второ, че тогава сте покопали добре и трето, че и ние копнахме малко, а Кики с Кайманите беше направо като роторен ескаватор.

                        Т.е. рискът беше не по-голям от този, при преминаване на по-сериозна кална локва, в която са нахвърляни всевъзможни клонаци. Като например тази тук или или тази тук . Лично за мен спускането към хижа "Вада" през нощта в заснежените дълбочки коловози беше далеч по-вълнуващо.

                        Ако ме питаш мене, далеч повече ме е страх от стръмни спускания в разни дерета, през които някои обичат да минават за по-пряко, с остри чупки на дъното, където дългата база може да си понамачка нещо на камънака.

                        Откъмто преки поражения вчерашната дупка само ми посмачка ауспуха, който един автомонтьор при ремонт услужливо без да ме пита беше удължил с извивка надолу (Отде да знае човекът, че джипки се карат и извън асфалта).

                        Останалата част от маршрута беше абсолютно приятна. Включително и неведнаж споменатото тясно дере. В него пък се видя, че невинаги е хубаво да си много висок и широк. Но вчера никой нямаше никакви проблеми. Минахме го почти на бегом и с голям кеф.
                        За съжаление, поради повредата на Паджерото, не успяхме да минем и другото деренце. То също беше приятно. Е, след него на високото пак имаше противотанков ров на горските, ама там предния път намерихме и обход.

                        Пък вчера на всичкото отгоре и компанията беше от хора, с които винаги ми е кеф да карам, и за които знам, че може да се разчита в случай на нещо.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Yordan Kolev
                          Първоначално публикуван от Slick
                          с "паркетен" вероятно

                          а и доказва, че правилото "паркет" си има и изключения ..за потвърждаване на правилото.

                          браво Чавдаре !
                          Ясно, значи тая неделя ще пускаме твойто Диско в дупката
                          А, Йори, "честна чавдарска" вчера се сетихме и за твоя хъб, ама в тая шума не можахме да го намерим.

                          Първоначално публикуван от alex_markov
                          Браво, хубава разходка - хубави снимки.
                          Направо се срамувам че не снимам като карам
                          Аааа, хитруваме със снимките. Аз си карам, а пък останалите членове на екипажа снимат. А после част от снимките ги вадя от видеото. Вярно с по-лошо качество, но пък това позволява да се хванат моменти, които с фотоапарат може да хване или голям майстор или просто късметлия.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • Първоначално публикуван от Slick
                            Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов
                            Чавдаре с кой акъл си тръгнал ?
                            с "паркетен" вероятно

                            а и доказва, че правилото "паркет" си има и изключения ..за потвърждаване на правилото.

                            браво Чавдаре !
                            За кое браво?!? Че си вкарах джипката в Дупката ли? Да ти кажа, не смятам, че е чак за аплодисменти. Щото особено много акъл или майсторлък не се искаше. Виж, ако бях издрапал самостоятелно ...

                            А то така само майсторски го вкарах ... паркетника де. Ама на отсрещната страна беше Кики с влекача ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • така както гледам .. май на Кики скоро паметник трябва да му вдигаме
                              .. а май и на Влади също
                              работата отива на "кратък производствен банкет" направо.

                              Коментар


                              • Първоначално публикуван от Slick
                                така както гледам .. май на Кики скоро паметник трябва да му вдигаме
                                Паметник няма да му вдигам, но яко черпене със сигурност заслужава. Човекът е железен. Не приказва много, но винаги може да се разчита на него.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X