Обява

Свий
Няма добавени обяви.

OFRM Geotrade v5.11...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: OFRM Geotrade v5.11...

    За 765Т горепосочената програма на сайта на Гармин работи чудесно и се виждат всички вояжи запомнени от месец назад.
    Отново нещо ново...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

    Коментар


    • #62
      До: OFRM Geotrade v5.11...

      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
      Не забравяйте "екстрите" когато има DEM информация в картата. Когато си направите маршрут може да видите вертикален профил на маршрута, което си е голяма екстра според мен.....
      Особено за велосипедистите ...
      В новата версия открих много нови непавирани пътища и пътеки, за което благодаря !
      Наистина сега по-бързо опреснява информацията...
      Искам да попитам дали има някаква особеност при конвертирането на картата за Мапсорс, защото не успях да се преборя с тази версия ?

      Коментар


      • #63
        До: OFRM Geotrade v5.11...

        Първоначално публикуван от nikolain Преглед на мнение
        Nuvi 760 и то ли не поддържа режим Lane Assist. ? ?
        За съжаление не поддържа тази екстра...

        Коментар


        • #64
          До: OFRM Geotrade v5.11...

          Първоначално публикуван от zippel Преглед на мнение
          Можеш ли с няколко думи да опишеш как точно ползваш DEM в планината? С какъв GPS, какво правиш и т.н....
          Ползвам eTrex Legend HCx.
          Ето нагледно един прост пример:
          Задал съм маршрут от х.Рай до вр.Ботев и искам да видя каква е денивелацията, има ли равни участъци по пътеката и т.н. Без DEM информация това е невъзможно, освен ако нямаш предварително записан трак.



          Тук бутоните Zoom In и Zoom Out действат, така че терена може да се разгледа до най-малката подробност.

          Друга полезна функция - само с едно движение на курсора можеш да видиш надморската височина на произволна точка от картата (в горния десен ъгъл):



          Тук съм посочил пътеката, по която GPS-a рутира, но функцията остава достъпна и при изключено рутиране. Няма значение дали си посочил с курсора POI или си някъде върху поляната:



          Някои неща се виждат и от изолиниите, но с DEM модел възможностите стават много повече.

          Коментар


          • #65
            До: OFRM Geotrade v5.11...

            Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
            Искам да попитам дали има някаква особеност при конвертирането на картата за Мапсорс, защото не успях да се преборя с тази версия ?
            Става само сити версията.

            Коментар


            • #66
              До: OFRM Geotrade v5.11...

              Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
              Особено за велосипедистите ...
              В новата версия открих много нови непавирани пътища и пътеки, за което благодаря !
              Наистина сега по-бързо опреснява информацията...
              Искам да попитам дали има някаква особеност при конвертирането на картата за Мапсорс, защото не успях да се преборя с тази версия ?
              Да. Тази версия е от 2 карти, т.е. 2 продукта. Едната е само OFRM Geotrade, а другата е OFRM Contours. Не мисля че 2-те ще може да се сложат на едно място, защото имг-тата са с еднакви номера (май). Трябва да се махнат всички файлове сързани с контурите и останалите трябва да могат да се вкарат в мапсорс спокойно.

              Коментар


              • #67
                До: OFRM Geotrade v5.11...

                Това му трябва за случая(картинка 1). Получава се това от картинка 2.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #68
                  До: OFRM Geotrade v5.11...

                  Здравейте, не знам дали тук е мястото да кажа че в предишната карта моя блок го имаше, а сега ж 5.11 липсва. От Варна съм блока ( те са 3 еднакви ) се намира на улица радост бл. 6, 4 и 7. Това са блоковете точно под блок 1.

                  Коментар


                  • #69
                    До: OFRM Geotrade v5.11...

                    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                    Да. Тази версия е от 2 карти, т.е. 2 продукта. Едната е само OFRM Geotrade, а другата е OFRM Contours. Не мисля че 2-те ще може да се сложат на едно място, защото имг-тата са с еднакви номера (май). Трябва да се махнат всички файлове сързани с контурите и останалите трябва да могат да се вкарат в мапсорс спокойно.
                    Пробвах да сложа и двете карти в Мапсорс. Не става - пречат си.
                    Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                    Коментар


                    • #70
                      Би трябвало да стане ето по този начин:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mapsetfid.png
Прегледи:1
Размер:43.7 КБ
ID:5153904


                      Още не съм получил новата версия, така че не съм пробвал. Но това е вършело винаги работа в подобни случаи.
                      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                      Коментар


                      • #71
                        До: OFRM Geotrade v5.11...

                        Не че нещо, но тази версия не трябваше ли да е версия 5.10, вместо 5.11 ?

                        Коментар


                        • #72
                          До: OFRM Geotrade v5.11...

                          Благодаря на milstan за обяснението. Работи. Значи след като се разделят двете карти се процедира по стандартния начин.

                          Първоначално публикуван от a_atanasov Преглед на мнение
                          Не че нещо, но тази версия не трябваше ли да е версия 5.10, вместо 5.11 ?
                          Вероятно така се казва, за да не се бърка с 5.01.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от sotk; 09-02-10, 11:21. Причина: Корекция на прикачения файл

                          Коментар


                          • #73
                            До: OFRM Geotrade v5.11...

                            По начина на dhv също работи , даже вътре са и изолиниите , но само в MapSource 6.13.7.
                            Версии 6.15.4 и 6.15.7 ме изхвърлят от програмата. А в 6.15.11 виждам само границите на парчетата.

                            Коментар


                            • #74
                              До: OFRM Geotrade v5.11...

                              И аз вече опитах, с версия 6.15.11 на Мапсорса не става. С по-стари не съм пробвал.
                              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                              Коментар


                              • #75
                                До: OFRM Geotrade v5.11...

                                Първоначално публикуван от v_abozov Преглед на мнение
                                Ползвам eTrex Legend HCx.
                                Ето нагледно един прост пример:...
                                Благодаря. А аз, непросветеният си мислех, че DEM-а се прави само заради светлосенките, т.е. за да е по-прегледно. Сега напълно съм съгласен, че е много важно нещо. А не съм го разбрал досега, защото на моя GPS не влиза ното една карта с DEM и то не заради DEM-a, а заради това, че уредът не разбира формат NT, а всички по-нови версии вече са на този формат. 60 CS ми служи вярно вече 5 години и съм много доволен, но тези от ГАРМИН ще ме принудят здрав и читав апарат да го сменям. Нарочно ги правят номерата гадовете, за да им се продава стоката... Още по-лошото е, че нито COLORADO, нито OREGON ми харесват, всеки по различни причини. 60 CSx е досущ, но и той като модел вече е стар. Утре ще измислят формат NT2 да речем и пак наново...
                                Ако някой от компанията мълчи, причините може да са две : Или няма какво да каже или няма на кого да го каже.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X