Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стийв Джобс почина

Свий
X
Свий
  •  

  • Светът загуби Стив Джобс

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:t_hero.png
Прегледи:2
Размер:199.0 КБ
ID:6511964Създателят на една от най-влиятелните IT компании в света - "Епъл" (Apple), Стив Джобс почина преди няколко часа, съобщи официалният сайт на Apple.

    56-годишният Джобс загуби битката с рядка форма на рак на панкреаса, пише Reuters. През последните няколко години Джобс влиза в болница няколко пъти и премина през редица операции, сред които трансплантация на черен дроб (през 2009 година).

    Ето какво гласи официалният сайт на Apple:

    “Apple загуби един визионер и креативен гений, а светът загуби един невероятен човек. Тези от нас, които имаха късмета да познават и да работят със Стив загубиха скъп приятел и вдъхновяващ наставник. Стив Джобс оставя след себе си компания, която само той би могъл да построи и духът му завинаги ще остане в основата на Apple.”

    56-годишният Стив Джобс се оттегли от поста изпълнителен директор на най-голямата IT корпорация на 24 август и предаде управлението в ръцете на Тим Кук.

    Негови почитатели в Япония и Сингапур отправяха тихи молитви в магазини на Apple. В Китай - родината на най-многобройното интернет население, качваха послания он лайн, за да отбележат това, което един от тях нарече "падането на гигантска звезда", пише AFP.


    Реакциите:

    Барак Обама, президент на САЩ:

    "Мишел и аз сме натъжени да научим за загубата на Стив Джобс. Той беше между най-великите американски иноватори - достатъчно смел, за да мисли различно, достатъчно уверен да вярва, че може да промени света и достатъчно талантлив, за да го направи".

    Бил Гейтс, съосновател и председател на „Майкрософт”:

    „Стив и аз се срещнахме за пръв път преди 30 години, били сме колеги, конкуренти и приятели през повече от половината години от живота си. Светът рядко вижда някой, който да е оказвал дълбокото влияние, което Стив оказваше, ефектът от което ще се чувства за много поколения напред. За тези от нас, които имахме щастието да работим с него, това беше безумно голяма чест."

    Рупърт Мърдок, основен акционер и председател на „Нюз корпорейшън”:


    „Днес ние загубихме един от най-влиятелните мислители, създатели и предприемачи на всички времена. Стив Джобс беше просто най-великият главен изпълнителен директор в своето поколение. Дълбоко натъжен съм от неговата кончина."


    Марк Зукърбърг
    , създател на Facebook:


    „Стив, благодаря ти, че беше ментор и приятел за мен. Благодаря, че ми показа, че това, което създаваш, може да промени света. Ще ми липсваш.”


    Хауърд Стрингър, главен изпълнителен директор на SONY:


    "Дигиталната ера загуби водещата си светлина, но нововъведенията и всичко, създадено от Стив, ще вдъхновят мечтателите и мислителите за поколения напред.”

    Арнолд Шварценегер, бивш губернатор на Калифорния:


    "Стив живееше калифорнийската мечта всеки ден от живота си, промени света и вдъхнови всички ни."


    Лари Пейдж, основател на GOOGLE и GOOGLE+


    „Той беше велик човек с невероятни постижения и удивителен блясък. Той винаги изглеждаше в състояние да каже с много малко думи това, за което в действителност е трябвало да мислиш, преди то да ти хрумне."
      Коментарите са забранени.

    Канали

    Свий

    Latest Articles

    Свий

    Зареждам...
    X